موفقیت در ریاضی کنکور ، کسب درصد بالای ریاضیات کنکوری :: مدرس، معلم و استاد تدریس خصوصی ریاضی و ریاضیات دبیرستان، ابتدایی، کنکور و دانشگاه

موفقیت در ریاضی کنکور ، کسب درصد بالای ریاضیات کنکوری

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  در این بخش مطالبی در زمینه موفقیت در ریاضی کنکور ، کسب درصد بالای ریاضیات کنکوری، نحوه درس خواندن و مطالعه ریاضی کنکور و .... ارائه شده است.

  مطالعه عمیق و صحیح درس ریاضی: قبل از هر چیز سعی کنید با یک مطالعه عمیق و مفهومی درس ریاضی و مباحث ارائه شده در ان را به خوبی فرا بگیرید. تعاریفی که ارائه می شود را بفهمید و مفاهیم را درک کنید. یادگیری اولیه از طریق تست زدن فایده ندارد چون تمامی مطالب ممکن است پوشش داده نشود. بنابراین برای مطالعه اولیه ریاضی کنکور از خود کتاب درسی و جزوات کلاسی استفاده نمائید.
  مرورهای منظم درس ریاضی: در برنامه درسی کنکوری خود مرورهای منظمی برای درس ریاضی در نظر بگیرید. در این مرورها، مطالب ارائه شده در کلاسهای ریاضی مدرسه، جلسات تدریس خصوصی ریاضی، نکاتی که حین تست زنی یادداشت کرده اید و خلاصه جزوات خودتان را مرور خواهید کرد.
  استفاده از تجربه دیگران در کسب درصد بالای درس ریاضی: اگر در اطراف خود کسانی را دارید که در درس ریاضی کنکور درصد بالایی زده اند از مشورت و راهنمایی آنها و حتی در صورت امکان از جزوات آنها استفاده کنید. بپرسید که چه کتابهایی مطالعه کرده اند، چه جوری تست زده اند و چند ساعت در روز ریاضی خوانده اند.
  پشتکار: در انجام هر کار مهم و بزرگ، مانند کسب رتبه برتر در کنکور، داشتن پشتکار اگر مهمترین عامل نباشد، یکی از مهمترین عوامل است. سالهای پشت کنکور سختیهای زیادی دارد و تنها با پشتکار بالا می توان از پس آن برآمد. کسانی که در کنکور موفق به کسب رتبه های عالی شده اند، پشتکار بالایی داشته اند.
  داشتن هدف و انگیزه بالا: داشتن هدف و انگیزه بالا و در کل اینکه بخواهید رتبه برتر کنکور شوید مهمترین عامل است. خواستن انجام هر کاری، قدم اول برای انجام آن است. خواستن توانستن است. مطمئنا، تمامی کسانی که در کنکور موفق شده اند، به وضوح می دانستند که می خواهند رتبه برتر شوند و برای آن تلاش کرده اند. شما نیز بر روی کاغذ رتبه ای که قرار است امسال در کنکور کسب کنید را بنویسید و آن را در اتاق خودتان نصب کنید. جمله را به زبان حال و مثبت بنویسید. مثلا به این شکل: رتبه کنکور من 123 است. طوری وانمود کنید که انگار اتفاق افتاده است. قبل از خواب یا صبح هنگامی که بیدار می شوید تصور کنید که این اتفاق افتاده و همه در حال تبریک گفتن به شما هستند. حتی برای اینکه بهتر در ضمیر ناخودآگاهتان جا بیافتد و اتفاق افتادن آن قطعی گردد، همین جمله ای که بر روی دیوار اتاقتان زده اید را شب و صبح 50 بار تکرار کنید. اگر خودتان باور کنید، آنگاه اتفاق می افتد.  بعد از کلاسهای خصوصی ریاضی یا کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و دانشگاه درس را مرور نمائید. مرور بعد از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی و بعد از کلاسهای تدریس مدرسه و دانشگاه باعث می شود درس برای مدت طولانی تری در ذهن شما باقی بماند و دیرتر آن را فراموش کنید. در ضمن اگر مطلبی را متوجه نشده باشید آن را یادداشت کرده و جلسه بعد از مدرس و معلم ریاضی خودتان خواهید پرسید. برای موفقیت در ریاضیات کنکور از کتابهای تست معتبر استفاده نمائید. برای موفقیت در ریاضی کنکور، پس از شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی، مرور و خواندن کتاب درسی و حل تمرین و مسئله نوبت به تست زنی می رسد. سعی کنید از کتابهای معتبر تست زنی و در مرحله اول کار از تست های ریاضی کنکور سراسری و ازاد سالهای قبل استفاده نمائید.


  iranmodares


  مهمترین نکته: ریاضی درس شب امتحانی نیست. اگر می خواهید در ریاضی موفق باشید، ریاضی را خوب یاد بگیرید و در امتحان نمره 20 و در کنکور هم درصد بالایی برای ان کسب نمائید، باید ریاضی را به مرور و در طول زمان بخوانید. هر چه تعداد تمریناتی که برای درس ریاضی حل می کنید و تعداد تست هایی که می زنید بیشتر باشد بهتر ان را یاد می گیرید.
  شما اگر می خواهید در درس ریاضی نمره خوبی بگیرید و در تحصیل و کنکور موفق شوید، حتما سعی کنید این کار را انجام دهید. بعد از شرکت در کلاس تدریس ریاضی یا هر درس دیگری، همان روز در حد 10 دقیقه و یا یک ربع درسی را که مدرس یا معلم و یا استادتان ارائه کرده است را مرور کنید. این کار واقعا موثر است. چون در مراحل بعد، مثلا یک هفته بعد، وقتی به سراغ همان مبحث برمی گردید به خاطر همان مرور 10 دقیقه ای همه ی مطالب را به خوبی به یاد خواهید آورد. برای کسب درصد بالای ریاضی در کنکور، ابتدا تمرین و مسئله حل کنید و تا جایی که می توانید بر مبحث مسلط شوید و در مرحله بعد سراغ تست زنی بروید. چون تست ها عمدتا به صورت نکته ای مطرح می شوند، در قالب حل تست ممکن است نتوانید تمامی مبحث را به خوبی یاد بگیرید. پس در ابتدای کار (بعد از جلسات تدریس ریاضی و خواندن کتاب درسی) از هر مبحث چند تمرین و مسئله حل کنید و سپس سراغ تست زنی بروید. علاوه بر جلسات تدریس ریاضی، هنگام مطالعه درس ریاضی و حل تمرین و مئله هم نکته برداری و یادداشت جزوات خلاصه مفید است. هر تمرینی را که حل می کنید، اگر نکته مهمی داشت در دفترچه خودتان یادداشت نمائید. بعدها، نزدیک امتحانات و یا در دوران جمع بندی کنکور می توانید این جزوات خلاصه را مرور کنید و همه ی نکات برایتان یاد آوری شود. در صورتیکه با دقت به مطالب ارائه شده در کلاسهای تدریس ریاضی و آموزش فیزیک گوش ندهید، هم وقت خود را تلف کرده اید و هم مطالب ارائه شده در کلاس را باید دوباره خودتان بخوانید. یک عامل خیلی مهم برای کسب درصد بالای ریاضی کنکور، درک کامل درس ریاضی و یادگیری عمقی و مفهومی ان است. هر چه ریاضی را بهتر یاد بگیرید و فهم عمیقتری از ان داشته باشید، در کنکور هم درصد بالاتری کسب می کنید. برای کسب درصد بالای ریاضی کنکور در مراحل اولیه کار باید پایه ریاضی خودتان را خوب قوی کنید. به این معنی که در کلاسهای تدریس ریاضی به صورت کامل شرکت نمائید، تمرین و مسئله حل کنید و کتاب درسی را با دقت مطالعه کنید. همانطور که گفته شد، خوبی کلاسهای تدریس و آموزش ریاضی و سایر دروس این است که در کلاس بحثها مورد بررسی قرار می گیرد و با سوالاتی که پرسیده می شود، اصطلاحا خوب شخم زده خواهد شد. این امر باعث می شود که فهم عمیقتری از مطالب پیدا کنید و درس را بهتر یاد بگیرید. در کلاسهای تدریس ریاضی ممکن است سوالاتی مطرح گردد که وقتی خودتان درس ریاضی را مطالعه می کنید، به نظرتان نرسد و نکات مربوط به همین سوالات در تستهای کنکور ریاضی استفاده شود.  استفاده صحیح از کتابهای کمک آموزشی مناسب: برای تکمیل مطالب خوانده شده، جمع بندی مطالب ارائه شده در کلاسهای درس و کتاب درسی ریاضی و همچنین زدن تست های کنکورهای گذشته و تست های تالیفی ممکن است از کتابهای کمک آموزشی استفاده نمائید. در این موارد از کتابهای کمک آموزشی معتبر استفاده کنید. برای بحث تست زنی ریاضی هم، بهترین تست ها، تست های کنکور سالهای گذشته است.
    شرکت در آزمونهای آزمایشی: برای اینکه خودتان را محک بزنید شرکت در آزمونهای آزمایشی معتبر راهکار مناسبی است. به این ترتیب وضعیت خودتان را سنجیده و بارها حضور در جلسه کنکور را قبل از حضور در جلسه کنکور اصلی خودتان تجربه خواهید کرد. در آزمونهای آزمایشی ای که شرکت می کنید، سعی کنید با خودتان رقابت نموده و هر باز تراز خود را به نسبت دفعه قبل افزایش دهید.
    تست زنی صحیح و اصولی: به منظور آمادگی برای کنکور، در کنار مطالعه و حل تمرین و مرور، یکی از مواردی که باید در برنامه شما گنجانده شود، تست زنی صحیح و اصولی است. هر چه تعداد تست هایی که کار می کنید بیشتر باشد، تسلط شما بر درس ریاضی افزایش خواهد یافت. در ابتدای کار تست ها را یکی یکی و بدون لحاظ کردن وقت بزنید. بعد از مدتی سعی کنید تست های ریاضی را به صورت زمان بندی شده و 10 تا 10 تا و یا با تعداد بیشتر بزنید.
    یادداشت کردن جزوه های مناسب در کلاسهای مدرسه و در صورت لزوم کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی کنکور: در کلاسهای مدرسه و در صورت لزوم کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی کنکور و همچنین حین مطالعه کتابهای درسی و کمک آموزشی و حین تست زنی نکات مهم را در جزواتی برای خودتان یادداشت نمائید تا بتوانید در مرورهای بعدی از آنها استفاده کنید. در ایام نزدیک کنکور همین یادداشت ها و جزوات کوچک بسیار به شما کمک خواهد کرد.

  استفاده از کتابهای کنکوری و کتابهای کمک درسی معتبر
    خواندن درس قبل از شروع تست زنی
    استفاده از تست های معتبر برای تمرین تست زنی (تست های سالهای گذشته)
    تست زنی به صورت مفهومی در ابتدای کار و تست زنی سرعتی در حالت تسلط
    برنامه ریزی منظم و مرورهای دوره ای مناسب
    علامت زدن تست های مهمتر حین تست زنی و مرور آنها در ایام امتحانات

  شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی و شرکت در کلاس در حالت کلی در وقت شما صرفه جویی می کند. مبحثی را که در کلاس درس در یک ساعت و نیم یاد می گیرید، خودتان به تنهایی ممکن است در 4 ساعت هم یاد نگیرید. به دلایلی که گفته شد اگر خودتان هم یاد بگیرید به خوبی یادگیری در کلاس درس نخواهد بود.

  اگر برای مبحث خاص نتوانستید در کلاسهای تدریس ریاضی شرکت کنید، با استفاده از جلسات تدریس خصوصی ریاضی می توانید این غیبت در کلاس را جبران نمائید. اگر در کلاسهای مدرسه شرکت کرده اید و باز در مبحث خاصی اشکال دارید، باز شرکت در جلسات تدریس خصوصی ریاضی می تواند موثر باشد. در این جلسات می توانید روشهای تست زنی و نکات کنکوری را هم یاد بگیرید.

  دانلود رایگان تست های کنکور ریاضی و سوالات کنکوری ریاضیات
  عامل دیگری که برای 100 درصد زدن ریاضی کنکور مهم است پشتکار و تلاش خودتان است. اگر می خواهید در کنکور و ریاضی کنکور موفق باشید باید برنامه ریزی خوبی داشته باشید و تا جایی که می توانید در ایام کنکور از وقت خودتان به بهترین شکل استفاده نمائید. با داشتن تلاش و پشتکاری حتی می توانید از کسانی که از نظر بهره هوشی از شما بالاتر هستند پیشی بگیرید. هیچ عاملی جای تلاش و پشتکار را برای موفقیت در ریاضی کنکور، موفقیت در کنکور و موفقیت در زندگی نمی گیرد.  برای کسب درصد 100 در ریاضی کنکور و موفقیت در ریاضیات کنکوری باید برنامه ریزی خوبی داشته باشید و به خودتان اعتماد کنید. باید 100 درصد تلاشتان را بر روی هدفتان متمرکز نموده و تا جایی که ممکن است از تمام وقت خودتان برای رسیدن به آن استفاده نمائید. از مدرسین خصوصی ریاضی و افرادی که در کنکور موفق بوده اند در این زمینه مشورت بگیرید و با اطمینان به سوی موفقیت گام بردارید.
  داشتن هر برنامه ای از بی برنامگی بهتر است. افراد موفق و کسانی که در ریاضی کنکور درصد های بالایی کسب نموده اند و در کنکور موفق شده اند، روی کاغذ یا حداقل در ذهن خودشان برنامه خوبی برای مطالعه و درس خواندن داشته اند. شما هم سعی کنید برای موفقیت در کنکور و کسب درصد بالای ریاضی کنکور برنامه خوبی برای خودتان داشته باشید. اگر برنامه شما به صورت صد در صد هم پیش نرفت نگران نباشید. اگر برنامه شما خیلی سنگین و غیر قابل اجرا بود هم نگران نباشید. انعطاف داشته باشید و برنامه خودتان را اصلاح کنید. در ادامه دوباره به برنامه خودتان برگردید و آن را ادامه دهید. هیچ وقت برنامه خودتان را به صورت کامل کنار نگذارید.
  iranmodares

  خودتان بهتر می دانید، شما در جلسه کنکور به مباحثی می توانید پاسخ دهید که بر آنها مسلط باشید و حضور ذهن کامل داشته باشید. خیلی وقتها برای جواب دادن به یک تست یک فرمول را لازم دارید و آن فرمول یادتان رفته است. بنابراین با مرورهای منظم سعی کنید فراموشی در جلسه کنکور را به حداقل برسانید. در برنامه درسی خودتان حتما مرور را در نظر بگیرید.
  تدریس خصوصی و قبولی در کنکور و انواع آزمونها: کلاسهای تدریس خصوصی برای قبولی در کنکور، کسب رتبه عالی در کنکور، بدست آوردن درصد های بالا در دروس کنکوری و قبولی در انواع آزمونها و المپیادها هم می تواند مفید و موثر و کارآمد باشد. اولا اگر شما در کلاسهای تدریس خصوصی شرکت کنید دروس را بهتر یاد می گیرید و در کنکور همان درسها را بهتر و بالاتر می زنید. ثانیا، با شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی معدل شما بالاتر خواهد بود و چون معدل هم در رتبه کنکور موثر است، به این شکل هم شرکت در کلاسهای خصوصی در موفقیت شما در کنکور موثر بوده است. برای مشاهده مدرسین فعال در زمینه آموزش و تدریس کنکور بر روی عبارت تدریس خصوصی کنکور کلیک نمائید. در کلاسهای خصوصی کنکور می توانید دروس را مرور نمائید، جمع بندی کنید و از تجربه مدرسین در تست زنی استفاده نمائید. در این کلاسها با روش های صحیح تست زنی و حل تمرین و مسئله آشنا خواهید شد و در زمینه نحوه برنامه ریزی و مطالعه دروس مختلف می توانید از مدرس خودتان مشاوره بگیرید (مطالعه مقاله موفقیت در کنکور با کلاسهای تدریس خصوصی در این زمینه می تواند مفید باشد).

  ریاضی کنکور


  در این فایل تست های مبحث حرکت شناسی و دینامیک کنکور سراسری رشته ریاضی سال 1394 همراه با پاسخ نامه قرار داده شده است.

  بازدید: 2842


  نکات کنکوری و مفید جمع بندی شده از کتاب جبر و احتمال، مناسب برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور رشته ریاضی.

  بازدید: 2795

  برای آنکه بتوانید ریاضی را بهتر بخوانید، بهتر بفهمید، بهتر یاد بگیرید و بیشتر با آن دوست شوید بیست نکته بیان شده در جزوه را بخوانید و به کار ببرید...

  بازدید: 1731

  در این جزوه، توصیه های کلی درباره مطالعه و تمرین هندسه پایه و تحلیلی، بیان شده است.

  بازدید: 1875

  تقریباً نیمی از سؤالات درس ریاضیات از حساب دیفرانسیل و انتگرال و دروس پایه مرتبط با آن است؛ بنابراین تقریباً مهم ترین درس شما برای نتیجه گیری در کنکور سراسری است.

  بازدید: 1177

  نمونه سوالات کنکور سراسری هندسه تحلیلی و جبرخطی مبحث مقاطع مخروطی

  بازدید: 3802

  در این جزوه کل مطالب ضروری به همراه تست که باید همه دانش آموزان بعد از اول دبیرستان بلد باشند آورده شده است. شامل اتحادها ساده سازی و مجموعه ها.

  بازدید: 1535

  در این بخش می توانید فایلی با عنوان چگونگی پراکندگی موضوعی تستهای ریاضی رشته تجربی کنکور سالهای 80 تا 87 را دانلود نمائید. منبع: دفتر تالیف کتابهای درسی

  بازدید: 2174

  در این بخش می توانید فایلی با عنوان چگونگی پراکندگی موضوعی تستهای ریاضی کنکور سالهای 80 تا 87 را دانلود نمائید. منبع: دفتر تالیف کتابهای درسی

  بازدید: 572

  شما میتونین با این روش براحتی ریاضی رو بالای 70% میزنین و یک رتبه عالی کسب کنین.فقط در 3روز و هر روز3 ساعت! به ba-mashin-hesab.ir مراجعه کنین تا نمونه های بیشتری رو ببینین.

  بازدید: 2492

  در این بخش می توانید یک فایل که شامل بودجه بندی سوالات ریاضی کنکور 85تا 90 رشته علوم تجربی است را دانلود نمایید. کلمات کلیدی: بودجه بندی سوالات تجربی در کنکور, بودجه...

  بازدید: 2876

  در این بخش می توانید یک فایل که شامل بودجه بندی سوالات ریاضی کنکور 86 تا 90 رشته ریاضی فیزیک است را دانلود نمایید.

  بازدید: 3721

  در این قسمت می توانید تست های ریاضی کنکور 92 همراه با پاسخ تشریحی آن را دریافت نمایید.

  بازدید: 4580

  در این بخش می توانید تست های ریاضی کنکور تجربی سراسری 91 همراه با پاسخ تشریحی آن را دریافت نمایید. کاری از: کانون فرهنگی آموزش

  بازدید: 2991


  منبع: ایران مدرس

  نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : يکشنبه 21 خرداد 1396 ساعت: 17:09
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها