موفق شدن در ریاضی امتحان، موفق شدن در ریاضیات کنکور :: مدرس، معلم و استاد تدریس خصوصی ریاضی و ریاضیات دبیرستان، ابتدایی، کنکور و دانشگاه

موفق شدن در ریاضی امتحان، موفق شدن در ریاضیات کنکور

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  در این بخش راهکارهایی در زمینه موفق شدن در ریاضی امتحان، موفق شدن در ریاضیات کنکور، موفقیت در آموزش ریاضی، یادگیری پایه ای درس ریاضی و .... ارائه شده است. اگر می خواهید پایه ریاضی خودتان را قوی کنید باید تلاش و کوشش خودتان را افزایش دهید و با دقت و علاقه به مطالبی که در کلاسهای تدریس ریاضی ارائه می گردد را دنبال نمائید. اگر در بعضی از بخش ها اشکالات پایه ای دارید و در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و دانشگاه نمی توانید این موارد را بپرسید می توانید از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی استفاده نموده و تمامی اشکالات خودتان را برطرف نمائید (برای مشاهده لیست کامل مدرسین تدریس خصوصی ریاضی در وب سایت (ایران مدرس) بر روی عبارت مدرسین تدریس خصوصی ریاضی کلیک نمائید). ممکن است اشکالاتی که شما در ترم حاضر در درس ریاضی دارید به پایه های قبل برگردد و در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی به راحتی می توانید این اشکالات را برطرف نمائید. بعد از کلاسهای تدریس ریاضی و یا کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی درس ارائه شده را خوب مرور نموده و مسئله و تمرین حل کنید. هر چند که شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی و کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی مهم و موثر و کمک کننده است ولی در نهایت برای قوی کردن پایه ریاضی و یادگیری بهتر آن مهمترین بخش تلاش و کوشش و پشتکار خودتان است. در طول ترم درس ریاضی را بخوانید و آن را به ایام امتحانات موکول ننمائید. تمرین و مسئله حل کنید. حین حل مسائل آن را برای خودتان توضیح دهید. یا با یکی از دوستانتان دو نفره درس را بخوانید و شما اگر مسائل را خوب فهمیده باشید باید بتوانید برای دوست خودتان به صورت کامل ان را توضیح دهید.
  اگر هنوز کلاسهای مدرسه و دانشگاه تمام نشده است، سعی کنید به صورت کامل در کلاسهای ریاضی شرکت کنید. به هر حال، امتحان شما را همان معلم یا استادی که کلاسها را برگزار می کند، تصحیح می نماید. بنابراین با شرکت در کلاسهای ریاضی با نحوه تدریس معلم و مباحثی که مطرح می کند آشنا می شوید.
  بسیاری از افراد فکر می کنند که اگر درس را برای یکی دو هفته قبل از امتحانات نخوانده باقی بگذارند و در آن ایام چند جلسه کلاس خصوصی استفاده کنند مشکل حل شده و درس را یاد می گیرند. این روش هم واقعا فایده ندارند. همانطور که کفته شد ممکن است نمره قابل قبولی هم بگیرید ولی درس را به خوبی یاد نگرفته و پایه یادگیری ریاضی شما ضعیف خواهد بود. به این ترتیب در سالهای آینده هم با یادگیری ریاضی مشکل خواهید داشت. پس اگر از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی هم استفاده می کنید، همین کلاسها را هم در طول ترم برگزار نمائید.
  اگر بخواهید در کنکور ریاضی را خوب بزنید باید مطالب را به صورت عمقی و پایه ای یاد بگیرید. باید در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و در صورت لزوم کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی شرکت کنید. برای موفقیت در ریاضی کنکور باید درس را خوب مرور نمائید، تمرین و مسئله حل کنید و بر مطالب ارائه شده در کلاسهای تدریس ریاضی مسلط شوید. برای کسب درصد بالای ریاضی کنکور باید خوب تست کار کنید و تست ها را با در نظر گرفتن زمان استاندارد بتوانید بزنید. برای انجام تمامی این مراحل داشتن پشتکار و اراده لازم است. باید هدف واضحی برای خودتان ترسیم کنید (مثلا: درصد ریاضی من در کنکور بالای 80 درصد است) و در ادامه برای رسیدن به آن تلاش کنید و با پشتکار کارهایی که گفته شد و لازم است را انجام دهید.
  بسیاری از افراد سعی می کنند خیلی زود سراغ تست زنی بروند و بدون اینکه تمرین و مسئله حل کرده باشند و یا در کلاسهای ریاضی شرکت کرده باشند، سراغ تست زنی می روند. این روند اصلا خوب نیست و شما فقط نکات مربوط به تستها را یاد می گیرید و اگر تست جدیدی به شما داده شود از پس آن بر نخواهید آمد. اما اگر در کلاسهای تدریس ریاضی به صورت کامل شرکت کنید و تمرین و مسئله حل نمائید، مطلب را به صورت پایه ای یاد می گیرید و از پس تست ها و سوالات کنکور بر خواهید آمد.
  مطالعه عمیق و صحیح درس ریاضی: قبل از هر چیز سعی کنید با یک مطالعه عمیق و مفهومی درس ریاضی و مباحث ارائه شده در آن را به خوبی فرا بگیرید. تعاریفی که ارائه می شود را بفهمید و مفاهیم را درک کنید. یادگیری اولیه از طریق تست زدن فایده ندارد چون تمامی مطالب، ممکن است پوشش داده نشود. بنابراین برای مطالعه اولیه ریاضی کنکور از خود کتاب درسی و جزوات کلاسی استفاده نمائید.
  مرورهای منظم درس ریاضی: در برنامه درسی کنکوری خود مرورهای منظمی برای درس ریاضی در نظر بگیرید. در این مرورها، مطالب ارائه شده در کلاسهای ریاضی مدرسه، جلسات تدریس خصوصی ریاضی، نکاتی که حین تست زنی یادداشت کرده اید و خلاصه جزوات خودتان را مرور خواهید کرد.
  استفاده از تجربه دیگران در کسب درصد بالای درس ریاضی: اگر در اطراف خود کسانی را دارید که در درس ریاضی کنکور درصد بالایی زده اند از مشورت و راهنمایی آنها و حتی در صورت امکان از جزوات آنها استفاده کنید. بپرسید که چه کتابهایی مطالعه کرده اند، چه جوری تست زده اند و چند ساعت در روز ریاضی خوانده اند.
  شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه به صورت کامل و پرهیز از غیبت کردن: برای آموزش و یادگیری بهتر درس ریاضی به صورت کامل در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه شرکت کنید. در کلاسهای تدریس ریاضی هم سایر دانش آموزان سوال می پرسند و بحث بهتر باز شده و بیشتر مورد بررسی قرار می گیرد و هم مطالب را سریعتر یاد می گیرید.
  حل تمرینهای ریاضی و نمونه سوالات امتحانی قبل از حل تست های کنکور: برای یادگیری بهتر ریاضی حل تمرین و مسئله مهم و حیاتی می باشد. قبل از تست زنی چند تمرین از مبحثی که خوانده اید حل کنید. به این ترتیب بحث بهتر برای شما جا می افتد.


  iranmodares

   استفاده از تست های کنکور ریاضی معتبر و حل تست کنکور ریاضی به اندازه کافی: تست های کنکور ریاضی سالهای قبل را حل کنید. این تست ها معتبرترین تست هایی هستند که می توانید روی آنها حساب کنید. اگر وقت کردید سراغ تست های تالیفی و ... هم بروید.
  حین مرور درس هر سوالی که پیش آمد یادداشت کنید تا جلسه بعد بپرسید.
    سوالاتی که در کلاس تدریس ریاضی یا جلسات تدریس خصوصی ریاضی حل شده است را دوباره حل کنید.
    تمرین حل کنید، تمرین حل کنید و تمرین حل کنید. تمرین مادر یادگیری و تسلط است.
    برای رسیدن به نبوغ در ریاضی تا جایی که می توانید تمرین و مسئله حل کنید.
  در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و دانشگاه و در صورت لزوم جلسات تدریس خصوصی ریاضی شرکت کنید و کلاسها را از دست ندهید. در کلاسهای ریاضی حضور فعال داشته باشید. جزوه یادداشت کنید و سوال بپرسید. به سوالهایی که توسط دانش آموزان یا دانشجویان دیگر پرسیده می شود نیز گوش دهید چون ممکن است این سوالات بعدا برای خود شما هم پیش بیاید.
    بعد از کلاسهای ریاضی، درس ارائه شده را همان روز مرور کنید. حتی اگر یک ربع درس را مرور کنید در نهایت تاثیر زیادی خواهد داشت. حین مرور مواردی را که یاد نگرفته اید یادداشت کنید تا جلسه بعد بپرسید.
    همان روز بعد از کلاس درس یا جلسه آموزش خصوصی ریاضی یا در روزهای بعد مثالها و تمرینات حل شده در کلاس درس را یک بار دیگر حل کنید. مثالها و تمرینات را برای خودتان توضیح دهید. از کنار هیچ اشکالی به سادگی عبور نکنید.

  نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : يکشنبه 21 خرداد 1396 ساعت: 17:09
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها