چگونه در امتحان ریاضی موفق شویم و نمره خوب بگیریم؟ :: مدرس، معلم و استاد تدریس خصوصی ریاضی و ریاضیات دبیرستان، ابتدایی، کنکور و دانشگاه

چگونه در امتحان ریاضی موفق شویم و نمره خوب بگیریم؟

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  اگر سوال چگونه در امتحان ریاضی موفق شویم و نمره خوب بگیریم؟ برای شما هم مطرح است .... اگر می خواهید در امتحان ریاضی نمره عالی بگیرید ... اگر قصد دارید در امتحان ریاضی قبول شوید و حتی بهترین نمره را در درس ریاضی بگیرید ... چنانچه قصد دارید هم ریاضی را به صورت پایه ای و عمقی آموزش ببینید و هم در امتحان عملکرد عالی ای داشته باشید .... در هر صورت ادامه این مطلب را بخوانید.  برای موفقیت در امتحان ریاضی و موفقیت در تحصیل در حالت کلی باید انگیزه و علاقه شدیدی در خودتان ایجاد کنید. به این فکر کنید که اگر در درس ریاضی نمره خوبی بگیرید و این درس را خوب یاد بگیرید چه نتایج مثبت دیگری برای شما خواهد داشت. مثلا باعث می شود معدل شما افزایش یابد. یا اینکه در رتبه کنکور شما هم در نهایت موثر است و در آینده تحصیلی و آینده شغلی شما هم تاثیر گذار است. باید هدف مشخصی برای خودتان در نظر بگیرد. مثلا این ترم نمره ریاضی من بالای 18 است. همین هدف خودتان را بر روی کاغذ بنویسید و به دیوار بزنید تا همیشه جلوی چشم شما باشد.

  iranmodares

  اگر می خواهید برای امتحان ریاضی درس بخوانید در مرحله اول کلاسهای تدریس ریاضی را جدی بگیرید. در کلاسهای تدریس ریاضی مباحث درسی به صورت کاملا ارائه می گردد. درادامه تمرین و مثال حل می شود. تمرینات و مثالهایی که در کلاسهای تدریس ریاضی حل می شود برای یادگیری بسیار موثر است. البته فقط حضور در کلاسهای تدریس ریاضی شرط نیست. بلکه باید در کلاسهای تدریس ریاضی حضور فعال داشته باشید. حل تمرین و مسائل را دنبال کنید و سوال بپرسید. اگر به هر دلیل نتوانستید در کلاسهای تدریس ریاضی شرکت کنید، برای جبران مطالب ارائه شده، از جلسات تدریس خصوصی ریاضی استفاده نمائید. برای مشاهده مدرسین خصوصی ریاضی بر روی عبارت تدریس خصوصی ریاضی کلیک کنید.  بارها و بارها در مقالات مختلف گفته شده است که اگر واقعا قصد دارید برای یادگیری بهتر درس ریاضی از جلسات تدریس خصوصی ریاضی استفاده نمائید، برگزاری جلسات را موکول به ایام امتحانات نکنید. مطالعه و تمرین و مرور را در کنار کلاسهای خصوصی ریاضی داشته باشید. این مورد در بخشهای قبلی به صورت ضمنی مطرح شده است. در کنار کلاسهای خصوصی ریاضی و برای موفقیت در درس ریاضی، گرفتن نمره 20 در درس ریاضی، کسب درصد بالا و حتی 100 درصد زدن ریاضی در کنکور و آموزش مفهومی و پایه ای ریاضی و ... تلاش و کوشش و پشتکار خودتان هم لازم است. 1000 جلسه کلاس ریاضی مدرسه و دانشگاه و یا کلاس خصوصی ریاضی هم که برگزار نمائید و شرکت کنید، بدون حل تمرین و مسئله و بدون تلاش و کوشش خودتان فایده ندارد. خصوصا برای درس ریاضی حل تمرین و مسئله کاملا لازم و ضروری است. هر چه تمرینات بیشتری حل کنید، تسلط شما بر مطالب بیشتر و بیشتر خواهد شد. افرادی که ریاضی را بهتر از شما بلد هستند، فقط بیشتر وقت گذاشته اند و تمرین و مسئله بیشتری حل کرده اند. با مثالهای کتاب و تمرینات ساده تر شروع کنید. روی سوالها فکر کنید و راه حل ارائه دهید. خیلی سریع سراغ کتاب حل تمرین و حل مسئله نروید. بذارید ذهن شما عادت کند که راه حل ارائه دهد. حتی اگر مسئله و تمرین را درست حل نکنید ایرادی ندارد. همین که به حل سوال فکر کرده اید و راه حلی ارائه داده اید ارزشمند است. به این ترتیب ذهن شما با مسئله درگیر شده و در ادامه وقتی راه حل درست را می بیند خیلی بهتر و عمقی تر راه حل درست را یاد می گیرید. برای آموزش عمقی و پایه ای ریاضی حل تمرین و مسئله و مطالعه و پشتکار خودتان لازم و ضروری است.

  حضور فعال و موثر در کلاس تدریس ریاضی: وقتی بحث حضور در کلاسهای تدریس ریاضی است منظور این است که در کلاس ریاضی حضور مفید و موثری داشته باشید. تعداد بسیار زیادی از دانشجویان و دانش اموزان در کلاس فقط حضور فیزیک دارند و به خاطر اینکه به قول خودشان استاد یا مدرس انها را در کلاس ببیند و یا برای حضور غیاب در کلاس شرکت می کنند. این نوع حضور در کلاس ریاضی فایده ای ندارد و اتفاقا فقط وقت شما را تلف می کند. یا در کلاس ریاضی شرکت نکنید و یا حضور فعال و موثری داشته باشید. در کلاس ریاضی با دقت و تمرکز به مطالبی که مدرس ریاضی ارائه می کند گوش دهید. مطالب را دنبال کنید و اجازه ندهید سررشته مطالب از دست شما در برود. جزوه یادداشت کنید. یادداشت کردن جزوه در کلاس ریاضی به یادگیری و تمرکز بالاتر شما بسیار کمک می کند و از طرفی بعدا که جزوه را مطالعه می کنید، چون خودتان جزوه را یادداشت نموده اید، بهتر ان را می فهمید. استفاده از جزوه سایر همکلاسی هایتان برای خواندن درس مناسب نیست. در کلاس ریاضی هر سوالی که برای شما پیش امد را بپرسید و به سوالات دیگران هم با دقت گوش دهید. همین سوال و جوابها برای یادگیری بسیار مفید است. ممکن است در قالب همین سوال پرسیدن ها مطالبی گفته شود که در امتحان ریاضی سوالی از آن مطرح گردد. خلاصه اینکه حضور در کلاس تدریس ریاضی مهم، مفید و موثر است به شرطی که حضور فعالی در کلاس داشته باشید.

  بعد از کلاسهای ریاضی، درس ارائه شده را همان روز مرور کنید. حتی اگر یک ربع درس را مرور کنید در نهایت تاثیر زیادی خواهد داشت. حین مرور مواردی را که یاد نگرفته اید یادداشت کنید تا جلسه بعد بپرسید.
  بسیاری از دانشجویان و دانش اموزان فقط به خاطر بحث حضور و غیاب و یا برای اینکه وقتشان پر شود در کلاسهای تدریس ریاضی شرکت می کنند. به هر حال، شما که وقت می ذارید، چرا از وقت خودتان که از هر چیز دیگری ارزشمندتر است درست استفاده نمی کنید؟! حضور در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و دانشگاه در صورتیکه به مطالب ارائه شده خوب گوش دهید و تمرکز کنید، می تواند در موفقیت تحصیلی شما مفید و موثر باشد.
  درس ریاضی را بعد از کلاسهای مرور کنید و اگر اشکالی دارید یادداشت کنید تا بعدا از مدرس ریاضی، معلم و استاد ریاضی و یا مدرس خصوصی ریاضی خودتان بپرسید. تمرین و مسئله حل کنید و با پشتکار و مداومت تا شب امتحان به این روند ادامه دهید. کتاب درسی را در اولویت قرار دهید و سوالات امتحانی سالهای قبل ریاضی را حل کنید. برای دانلود سوالات امتحانی ریاضی به صورت رایگان و دانلود جزوات آموزشی، تست کنکور، کتاب و ... ریاضی بر روی لینک دانلود جزوه و سوال امتحانی ریاضی کلیک کنید.
  مهمترین مباحث را مطالعه نمائید: اگر شب امتحان ریاضی فرا رسیده است و یا فرصت زیادی ندارید و می دانید که نمی توانید تمامی مباحث را مطالعه کنید، مهمترین مباحث را انتخاب نموده و بر روی آنها متمرکز شوید. برای انتخاب مهمترین مباحث با مدرس خصوصی ریاضی خودتان مشورت کنید. در کل بهتر است اگر در جزوه شما مثلا 10 مبحث مطرح شده است، 7 مبحث را خوب بلد باشید تا اینکه هر 10 مبحث را خوانده باشید ولی هیچ کدام را خوب بلد نباشید. اگر فرصت کافی دارید تمامی مباحث را مطالعه نمائید و تمرین و مسئله هم حل کنید، اگر وقت کم است مهمترین مباحث را با توجه به جزوه ریاضی کلاسی انتخاب نموده و روی آن مباحث متمرکز شوید. در این حالت نیز جزوه کلاسی ریاضی خیلی مهم است. چون ممکن است بعضی از مباحث کتاب درسی ریاضی تدریس نشده باشد و در امتحان هم از آن مباحث سوالی مطرح نکردد. این موارد را می توان از روی جزوه کلاسی ریاضی تشخیص داد.
  در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و دانشگاه به صورت مرتب شرکت کنید. شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی مفید و موثر و لازم و ضروری است. در کلاسهای تدریس ریاضی مطالب مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. مدرس و استاد ریاضی شما بارها و بارها این مباحث را تدریس کرده است و نکاتی را بیان می کند که اگر خودتان درس را بخوانید ممکن است متوجه آن نشوید. شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی به نسبت مطالعه خودتان، وقت بسیار کمتری از شما می گیرد. بنابراین تا جایی که ممکن است در کلاسهای تدریس ریاضی حاضر باشید و غیبت نکنید. شرکت در کلاسهای ریاضی در حقیقت در وقت شما صرفه جویی می کند.

  حتما بخوانید: چگونه در امتحان ریاضی 20 بگیریم

  در کلاسهای تدریس ریاضی جزوه بنویسید و سوال بپرسید و خوب گوش دهید. این نکته هم بسیار مهم و ضروری است. فقط حضور شما در کلاس مهم نیست. بلکه در کلاس تدریس ریاضی باید حضور موثر و مفید داشته باشید. اتفاقا اگر در کلاس تدریس ریاضی حاضر باشید و گوش ندهید و یا درس را یاد نگیرید همان بهتر که غیبت کنید. چون علاوه بر اینکه مطلبی یاد نمی گیرید، وقت شما هم تلف می شود. بنابراین در کلاس تدریس ریاضی حضور فعال داشته باشید. سوال بپرسید و به سوالاتی که دوستانتان می پرسند گوش دهید و به جوابی که مدرس و استاد ریاضی می دهد هم گوش دهید. جزوه خودتان را یادداشت نمائید.

  بعضا با دوستانتان به صورت گروهی ریاضی بخوانید. ممکن است شما مطالعه تنهایی و خواندن ریاضی تنهایی را بیشتر دوست داشته باشید و بپسندید. ایرادی ندارد. در اکثر اوقات خودتان به تنهایی مطالعه کنید و درس بخوانید. ولی برای یادگیری بهتر ریاضی بد نیست که بعضا با دوستانتان درس بخوانید و تمرین حل کنید. خواندن درس ریاضی به صورت گروهی مزایایی دارد. از جمله اینکه شما با نگاه متفاوت دوستانتان به حل مسائل آشنا شده و ممکن است راه حلهای متفاوتی که آنها برای حل سوالات و تمرینات ریاضی دارند برای شما هم مفید باشد. مطلب دیگر اینکه وقتی بر روی مسئله ای بحث می کنید، آن را بهتر یاد می گیرید.

  منبع: ایران مدرس

  نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : پنجشنبه 22 تير 1396 ساعت: 14:13
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها