موفقیت در آموزش ریاضی دبیرستان، موفق شدن در تدریس ریاضی متوسطه

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

موفقیت در آموزش ریاضی دبیرستان، موفق شدن در تدریس ریاضی متوسطه، هزینه تدریس ریاضیات متوسطه و .... در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد. درس ریاضی یکی از دروسی است که اکثر دانش آموزان و دانشجویان در یادگیری آن با مشکل مواجه هستند. در بسیاری از اوقات اشکالات پایه ای وجود دارد و در موارد دیگر نیز به دلیل پایین بودن کیفیت کلاسهای مدرسه ممکن است یادگیری به خوبی اتفاق نیافتد. در حالت دیگر ممکن است در ایام امتحانات زمان باقی مانده برای مطالعه درس ریاضی کافی نباشد. در همه ی موارد گفته شده استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی در منزل می تواند مفید باشد. در جلسات تدریس ریاضی به صورت خصوصی مدرس به منزل دانش آموز یا دانشجو رفته و کلاس در منزل خود دانشجو یا دانش آموز برگزار می گردد. در کلاسهای خصوصی ریاضی هم به علت کم بودن تعداد نفرات و هم به دلیل داشتن وقت کافی یادگیری به نسبت کلاسهای گروهی بهتر اتفاق می افتد. البته در این حالت نیز تلاش خود دانش آموز یا دانشجو لازم است. ریاضی متوسطه و دبیرستان شامل دروسی همچون ریاضی 1 و 2، حسابان، آمار، حساب دیفرانسیل، هندسه 1 و 2، هندسه تحلیلی، جبر و احتمال و ... است. برای مشاهده لیست مدرسین فعال در زمینه تدریس خصوصی ریاضی دوره متوسطه و دبیرستان و ریاضیات سایر مقاطع بر روی عبارت تدریس خصوصی ریاضیات کلیک نمائید. برای تقویت ریاضی دبیرستان و دانشگاه راهکارهای زیر می تواند مفصد و موثر باشد:
1- حضور مرتب در کلاسهای مدرسه و دانشگاه: به صورت مرتب در کلاسهای مدرسه و دانشگاه شرکت کنید. مطلبی را که در کلاسهای درس می توانید یاد بگیرید، اگر در کلاسها شرکت نکنید، در زمانهای بعد باید وقت بسیار بیشتری بذارید و یاد بگیرید.
2- حل مسئله و تمرین کافی: برای یادگرفتن درس ریاضی حل مسئله و تمرین کاملا لازم و ضروری است. با حل تمرین و ریاضی تسلط شما بر مطلب افزایش می یابد.
ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه جزو دروس بسیار مهم بوده و بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان در یادگیری آن مشکل دارند. برای یاد گیری بهتر این دروس یکی از راهکارهای خوب استفاده از جلسات تدریس خصوصی است.

هزینه تدریس ریاضی دبیرستان هم مانند سایر دروس به مدرک و سابقه کار مدرس، شهر محل سکونت مدرس و دانشجو، تعداد جلسات تدریس و ... بستگی دارد. به عنوان یک معیار کلی می توان گفت که هزینه هر جلسه تدریس ریاضی دبیرستان از جلسه ای 10 هزار تومان (برای افراد تازه کار) تا 50 و 60 هزار تومان متغییر است. البته ممکن است بعضی از مدرسان مبلغ بیشتری را هم مطالبه کنند.


مقالات مفیدiranmodaresاگر می خواهید کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی برای شما مفید باشد، در کنار جلسات تدریس ریاضی، حل تمرین و مسئله و مرور و مطالعه را هم داشته باشید. کلاسهای تدریس ریاضی در منزل را به اندازه کلاسهای مدرسه جدی بگیرید. با همکاری خودتان و با شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی می توانید نمره خوبی در این درس مهم کسب کنید.

برای کسب نمره بالا در درس ریاضی دبیرستان موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

1- در کلاسهای تدریس و در صورت لزوم تدریس خصوصی ریاضی حاضر باشید و از غیبت اجتناب کنید. در کلاس تدریس ریاضی فعال باشید و سوال بپرسید. خودتان جزوه بنویسید و مطالبی که به نظرتان مهم است را یادداشت نمائید.

2- اگر مطلبی را متوجه نشدید یادداشت کنید و در پایان کلاس از معلم و مدرس ریاضی خودتان بپرسید. از سوال پرسیدن نترسید و هر موضوعی را که متوجه نشدید بپرسید.

3- حتما بعد از کلاس تدریس ریاضی و یا جلسات تدریس خصوصی ریاضی درس را مرور کنید. نگذارید مطالبی که خوانده شده است روی هم انباشت گردد. با مرور بعد از جلسات تدریس ریاضی درس را در طول ترم یاد می گیرید و در ایام امتحانات هم خیالتان راحت خواهد بود.

4- به هیچ عنوان خواندن درس ریاضی را به ایام امتحانات موکول نکنید. ریاضی درس شب امتحانی نیست. خواندن و یاد گرفتن ریاضی در ایام امتحانات واقعا سخت است. اگر هم بتوانید به این ترتیب درس را پاس کنید، در مقاطع بعدی به مشکل خواهید خورد.

5- تا جایی که می توانید تمرین و مسئله حل کنید. در ابتدای کار مثالهایی که در کلاس درس حل شده است را مرور کنید. سپس مسائل ساده را حل کنید و در ادامه به مسائل و تمرینات پیشرفته تر بپردازید. هر چه تمرین بیشتری حل کنید، در حل مسائل ریاضی قویتر خواهید شد.

6- بعد از کلاس تدریس ریاضی سعی کنید همان روز یا روز بعد درس را مرور کنید.

7- تمرینات حل شده در کلاس درس را یکبار دیگر خودتان حل کنید.

8- درس را در طول ترم بخوانید و یادگیری ریاضی را به ایام امتحانات موکول نکنید.

9- تا جایی که وقت دارید تمرین و مسئله حل کنید. تمرین مادر یادگیری است.

10- در صورت لزوم از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی استفاده نمائید.

11- به صورت دوره ای درس را مرور نمائید.

12- اول کتاب درسی را خوب بخوانید و بعد از آن به سراغ کتابهای کمک آموزشی بروید.

13- از نمونه سوالات امتحانی سالهای قبل و جزوات ریاضی موجود در اینترنت استفاده کنید.

(برای مشاهده جزوات و نمونه سوالات ریاضی موجود در سایت (ایران مدرس) بر روی عبارت ریاضی کلیک کنید).

14- حین مطالعه و حل تمرینات ریاضی تمرکز داشته باشید و درس را برای خودتان توضیح دهید.

15- حین مطالعه درس خلاصه جزواتی یادداشت کنید تا در شب امتحان بتوانید برای مرور از آنها استفاده نمائید.

دانلودهای مفید

iranmodares

دانلود رایگان نمونه سوال امتحانی و جزوات آموزشی ریاضی دبیرستان


دانلود رایگان نمونه سوال امتحان و جزوات آموزشی ریاضیات گسسته

دانلود رایگان جزوات آموزشی و نمونه سوال امتحانی هندسه


منبع: ایران مدرس

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : يکشنبه 25 تير 1396 ساعت: 3:41