چگونه در امتحان ریاضی قبول شویم و نمره بالایی بگیریم؟ | بلاگ

چگونه در امتحان ریاضی قبول شویم و نمره بالایی بگیریم؟

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

در این بخش در رابطه با نحوه مطالعه درس ریاضی و چگونگی درست خواندن ریاضی برای قبولی در امتحان ریاضی ارائه شده است.  برای سریع حل کردن مسائل ریاضی، تمرین کنید و هنگام مطالعه وقت بگیرید که یک مساله در فلان موضوع را در چند دقیقه حل می کنید. هر چند عجله داشتن و شتاب زدگی توصیه نمی شود زیرا باعث اشتباه می شود ولی سرعت عمل در جایی که شما متوجه راه حل شده اید و آن را بلدید، در جلوگیری از کمبود وقت به شما کمک می کند. فرمول های ریاضی را قبل از امتحان مرور کنید و با شروع امتحان آن ها را در حاشیه برگه بنویسید که هر وقت به آنها نیاز داشتید به راحتی در دسترس باشد. زیرا اگر در همان لحظه که مساله را می خواهید حل کنید فرمول را بازیابی کنید، احتمال اینکه اشتباهی پیش آید، وجود دارد.(تبیان) اگر می خواهید برای امتحان ریاضی درس بخوانید در مرحله اول کلاسهای تدریس ریاضی را جدی بگیرید. در کلاسهای تدریس ریاضی مباحث درسی به صورت کاملا ارائه می گردد. درادامه تمرین و مثال حل می شود. تمرینات و مثالهایی که در کلاسهای تدریس ریاضی حل می شود برای یادگیری بسیار موثر است. البته فقط حضور در کلاسهای تدریس ریاضی شرط نیست. بلکه باید در کلاسهای تدریس ریاضی حضور فعال داشته باشید. حل تمرین و مسائل را دنبال کنید و سوال بپرسید. اگر به هر دلیل نتوانستید در کلاسهای تدریس ریاضی شرکت کنید، برای جبران مطالب ارائه شده، از جلسات تدریس خصوصی ریاضی استفاده نمائید. برای مشاهده مدرسین خصوصی ریاضی بر روی عبارت تدریس خصوصی ریاضی کلیک کنید.
iranmodares

گرفتن نمره بالا در امتحان ریاضی


با برنامه ریزی پیش بروید و در طول ترم درس ریاضی را بخوانید. برنامه ریزی برای موفقیت در هر کاری و از جمله برای موفقیت در امتحان ریاضی و کنکور ریاضی لازم است. تمامی افراد موفق برای موفقیت در کار و تحصیل برنامه ریزی داشته اند. بهتر است برنامه خودتان را به صورت مکتوب بر روی کاغذ بیاورید. برنامه ریزی آوردن زمان آینده به حال و اعمال کنترل بر آن است.
برای مطالعه در زمینه نحوه کسب نمره 20 ریاضی مقاله چگونه در امتحان ریاضی 20 بگیریم را بخوانید. 20 گرفتن در درس ریاضی بعید نیست. فقط باید روش آن را یاد بگیرید و با تلاش و پشتکار در طول ترم درس بخوانید و درس خواندن را به ایام امتحانات موکول ننمائید.
برای موفقیت در ریاضیات کنکور، کتاب درسی را در اولویت قرار دهید. هم برای موفقیت در امتحانات ریاضی و هم برای کسب درصد بالای کنکور ریاضی ابتدا کتاب درسی را بخوانید. از همان ابتدای کار سراغ کتابهای کمک درسی و تست و حل التمرین و ... نروید. کتاب درسی را خوب بخوانید و به صورت مفهومی مطالب را یاد بگیرید و در ادامه سراغ مطالب بعدی بروید.
ته: ریاضی درس شب امتحانی نیست. اگر می خواهید در ریاضی موفق باشید، ریاضی را خوب یاد بگیرید و در امتحان نمره 20 و در کنکور هم درصد بالایی برای ان کسب نمائید، باید ریاضی را به مرور و در طول زمان بخوانید. هر چه تعداد تمریناتی که برای درس ریاضی حل می کنید و تعداد تست هایی که می زنید بیشتر باشد بهتر ان را یاد می گیرید.
اگر می خواهید برای امتحان ریاضی درس بخوانید، در مرحله اول در صورتیکه هنوز فاصله زیادی تا امتحانات باقی است و وقت زیادی دارید که کارتان راحتتر است. برای موفقیت در امتحان ریاضی و کسب نمرات عالی در درس ریاضی باید با برنامه پیش بروید و به خودتان نظم خوبی بدهید. در قدم اول باید انگیزه خوبی در خودتان ایجاد کنید. مثلا تصمیم بگیرید که این ترم نمره ریاضی شما 18، 19 یا 20 شود. هر کدام را که خودتان انتخاب کی کنید خوب است. اگر پایه ریاضی شما خیلی قوی نیست (مقاله چگونه پایه ریاضی خود را قوی کنیم را بخوانید) در ترم حاضر فعلا نمره 18 را در نظر بگیرید و ترمهای بعد می توانید نمرات بالاتر و حتی 20 هم بگیرید. پس قدم اول این است که هدفی برای خودتان مشخص کنید و با اطمینان به خودتان برای رسیدن به آن قدم بردارید. روی یک برگه کاغذ بنویسید "من مطمئن هستم نمره درس ریاضی این ترم من 18 یا بالاتر از 18 است" و آن را به دیوار اتاقتان بزنید.
تمرین و مسئله حل کنید و با پشتکار و مداومت تا شب امتحان به این روند ادامه دهید. کتاب درسی را در اولویت قرار دهید و سوالات امتحانی سالهای قبل ریاضی را حل کنید. برای دانلود سوالات امتحانی ریاضی به صورت رایگان و دانلود جزوات آموزشی، تست کنکور، کتاب و ... ریاضی بر روی لینک دانلود جزوه و سوال امتحانی ریاضی کلیک کنید.
در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و دانشگاه و کلاسهای خصوصی ریاضی فعال باشید. فقط شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی و کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی کافی نیست. باید در کلاس ریاضی فعال باشید. خودتان هم در برگزاری کلاس مشارکت داشته باشید. برای حل تمرینات و مسئله در کلاس داوطلب باشید. در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و دانشگاه جزوه یادداشت نمائید و از همین جزوات در کلاسهای خصوصی ریاضی هم می توانید استفاده کنید. هر سوالی که برایتان پیش آمد در کلاسهای ریاضی مدرسه و دانشگاه بپرسید و اگر هم فرصت نشد در جلسات تدریس خصوصی ریاضی سوالهای خودتان را بپرسید. خلاصه اینکه اجازه ندهید هیچ سوالی برای شما بی پاسخ بماند. ممکن است همان سوالی که نپرسیده اید در امتحان و یا در کنکور مورد سوال قرار گیرد. برای یادگیری بهتر ریاضی استفاده از کلاسهای ریاضی و جلسات تدریس خصوصی ریاضی مفید و خوب است ولی در نهایت عامل اصلی و تعیین کننده خودتان هستید باید خودتان فعال باشید و برای یادگیری مشتاق باشید. حین حل تمرین و مسئله و یا حین خواندن درس ریاضی هم هر سوالی که برایتان پیش آمد یادداشت کنید و در کلاسهای ریاضی از مدرس، استاد و یا معلم خصوصی خودتان بپرسید.
لزوم شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی: شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی برای آموزش ریاضی بسیار مفید و موثر است. در کلاس تدریس ریاضی مدرس، معلم و استاد ریاضی شما مطالب را به صورت جمع بندی شده و جمع و جور به شما ارائه می کند. مطالبی که در کلاسهای تدریس ریاضی می توانید در زمان یک ساعت و یا یک ساعت و نیم آموزش ببنید را بعدا خودتان در 3 یا 4 ساعت هم نمی توانید یاد بگیرید. مبحث جدید را اگر خودتان بخواهید آموزش ببینید ممکن است در یک بخش ان گیر کنید و درس را متوجه نشوید و سر رفع اشکال همان بخش وقت زیادی را از دست دهید. در ضمن، ممکن است اصلا بحث را خوب متوجه نشوید و یا اشتباه بفهمید. بنابراین بهتر است شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و دانشگاه را از دست ندهید. مدرس یا معلم شما درس را خوب متوجه شده است و در زمان کمی می تواند ان را به شما آموزش دهد. نکاتی که در کلاسهای تدریس ریاضی ارائه می شود و مثالهایی که حل می گردد را ممکن است خودتان بعدا اگر بخواهید مستقلا درس را بخوانید خوب درک نکنید. در کلاسهای تدریس ریاضی بر روی تمرینات و مثالهای ارائه شده بحث خواهد شد و سوالاتی از طرف دانش آموزان و دانشجویان پرسیده می شود. همین بحثهایی که در کلاس درس ریاضی مطرح می شود می تواند بر روی یادگیری بهتر و جا افتادن درس بسیار موثر باشد. از طرف دیگر امتحان ریاضی از همین مباحثی که در کلاس مطرح می شود، گرفته خواهد شد. اگر در کلاس حضور خوب و موثری داشته باشید و در کنار آن بعد از کلاسها درس را مرور کرده و تمرین و مسئله حل کنید، حتما در امتحان نمره خوبی خواهید گرفت. در کنار شرکت در کلاسهای ریاضی سعی کنید در طول ترم درس ریاضی را بخوانید و تمرینات و مثالهای متعددی حل کنید.
در کلاسهای تدریس ریاضی جزوه بنویسید و سوال بپرسید و خوب گوش دهید. این نکته هم بسیار مهم و ضروری است. فقط حضور شما در کلاس مهم نیست. بلکه در کلاس تدریس ریاضی باید حضور موثر و مفید داشته باشید. اتفاقا اگر در کلاس تدریس ریاضی حاضر باشید و گوش ندهید و یا درس را یاد نگیرید همان بهتر که غیبت کنید. چون علاوه بر اینکه مطلبی یاد نمی گیرید، وقت شما هم تلف می شود. بنابراین در کلاس تدریس ریاضی حضور فعال داشته باشید. سوال بپرسید و به سوالاتی که دوستانتان می پرسند گوش دهید و به جوابی که مدرس و استاد ریاضی می دهد هم گوش دهید. جزوه خودتان را یادداشت نمائید.
iranmodares

چگونه در امتحان ریاضی قبول شویم


از کتابهای کمک آموزشی ریاضی معتبر استفاده کنید. اگر برای یادگیری بهتر درس ریاضی قصد دارید از کتابهای کمک آموزشی استفاده کنید، از کتابهای کمک آموزشی معتبر استفاده نمائید. از کتابهایی که مربوط به انتشاراتی های معتبر هستند استفاده نمائید. البته همانطور که در بخش های قبل گفته شد، کتاب درسی را در اولویت قرار دهید. کتابهای کمک آموزشی ریاضی برای یادگیری و آموزش بهتر درس ریاضی و برای گرفتن نمره بالا و نمره 20 در درس ریاضی می تواند مفید باشد. تمرینات اضافه تر را از روی کتابهای کمک آموزشی حل کنید و نکاتی که ممکن است در کتاب درسی ریاضی گفته نشده باشد را از روی این کتابها بخوانید.

به خودتان اطمینان داشته باشید و با اعتماد به نفس برای رسیدن به هدفتان تلاش کنید. برای رسیدن به هر هدف خوبی و از جمله برای موفقیت در امتحان ریاضی و گرفتن نمره بیست در درس ریاضی باید به خودتان اعتماد داشته باشید. خودتان را باور کنید و با اعتماد به نفس ادامه دهید. به خودتان شک و تردید راه ندهید. حتی برای موفقیت در کنکور و یا هر کار دیگری هم این روحیه لازم است. فقط به هدف خودتان فکر کنید و به راههای رسیدن به آن. فکرهای منفی را کنار بگذارید و با تلاش و پشتکار به سمت هدفتان حرکت نمائید. گرفتن نمره 20 در درس ریاضی برای شما کاری ندارد. کافی است در طول ترم درس بخوانید و به اندازه کافی تمرین و مسئله حل کنید.

منبع: ایران مدرس

...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : پنجشنبه 29 تير 1396 ساعت: 15:54