درآمد تدریس خصوصی ریاضی چقدر است؟ | بلاگ

درآمد تدریس خصوصی ریاضی چقدر است؟

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

در این بخش مطالبی در زمینه میزان درآمد تدریس خصوصی ریاضی و درامد مدرسین ریاضی در تهران و کرج  و سایر شهرهای ایران و درآمد کار تدریس به صورت کلی ارائه می گردد. تدریس خصوصی ریاضی، زبان، فیزیک، شیمی، زیست، عربی و .... به عوامل زیادی بستگی دارد. درآمد کار تدریس خصوصی در مرحله اول به شهر محل تدریس و شهری که در آن در زمینه تدریس خصوصی فعالیت دارید بستگی دارد. در شهرهای بزرگتر که به صورت کلی اوضاع اقتصادی مردم مناسبتر است، برای کلاسهای خصوصی و پیشرفت تحصیلی فرزندانشان هم بیشتر هزینه می کنند و همچنین مردم توانایی هزینه کردن بالاتری را هم دارند. بنابراین در شهرهای بزرگ مانند تهران، کرج، اصفهان، تبریز، شیراز، مشهد و .... درامد کار تدریس خصوصی و متقاضی برای تدریس بیشتر است. در همان شهر تهران هم، به عنوان مثال، اگر شما به عنوان یک مدرس تدریس خصوصی در شمال تهران فعالیت داشته باشید و بتوانید شاگرد جذب نمائید به نسبت جنوب و مرکز تهران، درآمد بیشتری بدست خواهید آورد. درآمد مدرسین تدریس خصوصی در مرحله بعد به دروسی که تدریس می کنند هم بستگی دارد. هر مقدار درسی که تدریس می شود سطح بالاتر باشد و خاص تر و افراد کمتری توانایی تدریس آن را داشته باشند هزینه تدریس آن و در نتیجه درامد مدرسی که این درس را تدریس می کند بیشتر خواهد شد.

بهترین توصیه برای افزایش درامد شما از تدریس خصوصی ریاضی و سایر دروس خوب تدریس کردن و تعهد به تدریس است. اگر به کار تدریس علاقه و تعهد داشته باشید و نتیجه گرفتن شاگردهایتان برایتان مهم باشد و بر دروس تدریسی خودتان هم مسلط باشید نه تنها شاگردهایتان ترمهای بعد هم برمی گردند بلکه دوستان و آشنایانشان را هم به شما معرفی می کنند.
iranmodares
برای کسب درامد بالا از تدریس خصوصی ریاضی باید در زمینه های مختلفی خوب عمل کنید. در مرحله اول باید خوب شاگرد جذب نمائید. باید روشهای مختلف جذب و پیدا کردن شاگرد خصوصی را امتحان کنید و تعداد شاگردهای خودتان را افزایش دهید. در ادامه باید بتوانید شاگردهای خودتان را حفظ کنید. باید در زمینه تدریس خصوصی آنقدر خوب عمل کنید که شاگردهایتان مدرس دیگری را جایگزین شما نکنند. قیمتهای کلاسهای خصوصی را باید مناسب انتخاب کنید که هم در نهایت درآمد خوبی از کار تدریس خصوصی داشته باشید و هم با قیمتی که تعیین کرده اید به اندازه کافی بتوانید شاگرد جذب نمائید. در نهایت باید بتوانید شاگردهای خودتان را به نتیجه برسانید تا ترمهای بعد دوباره سراغ شما بیایند و برای سایر دروس خودشان با شما تماس بگیرند. انتخاب دروسی که تدریس می کنید در موفقیت شما در تدریس خصوصی و کسب درآمد بالای شما از تدریس خصوصی موثر است. دروسی را انتخاب نمائید که خودتان هم به آنها علاقه مند هستید و از تدریس آن لذت می برید و در عین حال متقاضی برای تدریس خصوصی ان دروس زیاد باشد. دروسی مانند ریاضی، زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسه، شیمی ، فیزیک، آیلتس و .... متقاضی بالایی برای تدریس خصوصی دارند. در همان مجموعه تدریس خصوصی ریاضی ممکن است شما تدریس درس هندسه را بیشتر از جبر و احتمال دوست داشته باشید (به عنوان مثال). در این حالت بیشتر در زمینه تدریس هندسه فعالیت داشته باشید. اگر در زمینه آموزش کنکور و دروس کنکوری بتوانید فعالیت کنید، در این حالت هم درآمد خوبی از تدریس خصوصی می توانید داشته باشید. البته فعالیت در زمینه تدریس دروس کنکوری راحت نیست و برای کسب اعتماد والدین شاگردهایتان باید سابقه کاری بالایی داشته باشید و ثابت کنید که کلاسهای شما مفید خواهد بود.
برای کسب درآمد خوب و بالا از کار تدریس ریاضی و تدریس سایر دروس مورد دیگری که باید مد نظر داشته باشید این است ارتباط نزدیکی با شاگردهایتان برقرار کنید. باید حامی و پشتیبان آنها باشید و در کنار کلاسهای تدریس خصوصی با شاگردانتان مشاوره بدهید و به گونه ای آنها را هدایت کنید که به سمت موفقیت حرکت کنند. هر چه ارتباط شما با شاگردانتان دوستانه تر باشد و برای مشاوره در تمامی زمینه های و در زمینه تحصیلی بتوانند روی شما حساب کنند، در کار تدریس خصوصی موفق تر خواهید بود و درآمد بالاتری خواهید داشت. برای مطالعه بیشتر در زمینه درآمد تدریس خصوصی مقاله حداکثر درآمد مدرسین تدریس خصوصی چقدر است؟ را مطالعه کنید. به صورت خلاصه می توان گفت، اگر بتوانید با ارائه تدریس عالی، مشاوره های خوب و به جا و برنامه ریزی مناسب برای شاگردانتان به موفیت تحصیلی آنها کمک کنید و کاری کنید که شاگردانتان نتیجه بگیرند، خود شما هم در کار تدریس موفق خواهید بود و درامد بالایی کسب خواهید کرد.
قیمت کلاسهای خصوصی را خیلی پایین در نظر نگیرید: درست است که باید قیمت کلاسهای خصوصی را به اندازه کافی پایین در نظر بگیرید تا با شما تماس گرفته شود و بتوانید شاگرد خصوصی جذب کنید ولی به هر حال نباید قیمتها را انقد کم هم در نظر بگیرید که با وجود تلاش بسیار و تعداد جلسات تدریس خصوصی زیاد باز هم درامد قابل توجهی نداشته باشید. به عنوان مثال هزینه 10 هزار تومان برای یک جلسه کلاس خصوصی کم است و باید هزینه را بالاتر در نظر بگیرید.
عالی و غیرقابل جایگزین تدریس کنید: مهمترین نکته برای کسب درامد بالا از تدریس خصوصی و موفقیت در تدریس خصوصی همین نکته است. اگر می خواهید درآمد خوبی از تدریس خصوصی داشته باشید باید آنقدر خوب تدریس کنید که شاگردهایتان فکر جایگزینی شما هیچ وقت به سرشان هم نزد و حتی ترمهای بعد و سالهای بعد هم برای دروس دیگرشان با شما تماس بگیرند. شاگردهایتان را به موفقیت برسانید تا در تدریس خصوصی موفق باشید و درآمد بالایی کسب کنید.
دروس پرمتقاضی را تدریس کنید: دروسی مانند ریاضی و فیزیک و زبان و ... متقاضی زیادی برای تدریس خصوصی دارد. اگر می خواهید از تدریس خصوصی درآمد خوبی بدست آورید در زمینه تدریس این دروس فعالیت کنید. به این ترتیب همیشه به تعداد کافی شاگرد خواهید داشت و می توانید روی درآمد ثابت تدریس حساب کنید. دروس تخصصی رشته های دانشگاهی مختلف هم متقاضی خوبی برای تدریس خصوصی دارد. البته در ایام تابستان ریاضی و زبان تقاضای بیشتری دارد.

اگر در زمینه درآمد تدریس خصوصی ریاضی، درآمد تدریس زبان، فیزیک، شیمی، عربی، زیست و .... سوال دارید و یا سوال چگونه شاگرد خصوصی پیدا کنم برای شما هم مطرح است، در سایت (ایران مدرس) در رابطه با راهکارهای جذب شاگرد، نحوه گرفتن و یا پیدا کردن شاگرد خصوصی، چگونگی موفقیت در کار تدریس و تدریس خصوصی و کسب درامد بالا از کار تدریس و .... توضیحات کاملی ارائه شده است. به عنوان مثال در زمینه جذب شاگرد و نحوه پیدا کردن شاگرد خصوصی می توانید مقاله چگونه شاگرد خصوصی جذب کنیم + درآمد تدریس خصوصی یا چگونه شاگرد جذب کنم؟ را مطالعه نمائید و در زمینه درآمد تدریس خصوصی هم مطالعه مقالات بهترین راهکارها برای کسب درآمد بالا از تدریس و تدریس خصوصی و کسب درآمد و پول درآوردن از تدریس و تدریس خصوصی مفید و موثر خواهد بود. 
درآمد تدریس خصوصی ریاضی و مقطع تحصیلی: اگر می خواهید درآمد شما از کار تدریس ریاضی بیشتر باشد، در مقاطع تحصیلی بالاتر تدریس کنید. تدریس برای تیزهوشان و یا تدریس ریاضی کنکور هم به نسبت تدریس ریاضی دبیرستان درآمد بالاتری دارد.
درآمد تدریس خصوصی ریاضی و محل تدریس ریاضی: معمولا هزینه تدریس ریاضی در آموزشگاه با هزینه تدریس ریاضی در منزل متفاوت است. اگر می خواهید درآمد شما از کار تدریس افزایش پیدا کند، در مرحله اول کلاسهایی را قبول کنید که خودتان نزدیک باشد و در مرحله بعد کلاسها را در منزل برگزار نمائید. دانش آموزان و دانشجویان برگزاری کلاسهای خصوصی در منزل را ترجیح می دهند و حاضر هستند هزینه بالاتری برای آن پرداخت کنند چون رفت و آمدی برای حضور در کلاس نخواهند داشت.
درآمد تدریس خصوصی ریاضی و زمان برگزاری کلاسها: در ایام امتحانات درآمد مدرسین ریاضی و سایر دروس از کلاسهای تدریس خصوصی افزایش پیدا می کند. در ایام امتحانات وقت مدرسین پر شده و در بسیاری از اوقات هماهنگ کردن با مدرسین سخت می شود. بنابراین هزینه کلاسها هم بالاتر خواهد بود. وقت خودتان را تا حدودی برای ایام امتحانات آزاد بگذارید و با جذب شاگرد در ایام امتحانات درآمد خوبی از تدریس ریاضی و .... کسب کنید.
درآمد تدریس خصوصی ریاضی و تعداد جلسات تدریس: درآمد تدریس ریاضی به تعداد جلسات تدریس هم بستگی دارد. با افزایش تعداد جلسات هزینه برگزاری کلاسها کمتر خواهد شد ولی در عوض چون تعداد جلسات بیشتر است، درآمد مدرسین هم بیشتر خواهد بود.
درامد کار تدریس و تدریس خصوصی ریاضی متوسطه، ریاضی دانشگاهی، ریاضیات کنکور، ریاضی مهندسی، ریاضی ابتدایی و .... به نسبت بسیاری از کارهای دیگر بالاتر و بهتر است. البته برای کسب درامد بالا از تدریس باید مواردی را رعایت نمائید. در مرحله اول باید بتوانید شاگرد جذب کنید. تا شاگردی نباشد، درآمدی هم در کار نیست. درآمد تدریس خصوصی فیزیک، ریاضی، زبان و شیمی و سایر دروس حد بالایی ندارد. بسیاری از مدرسین از تدریس خصوصی درآمدهایی کسب می کنند که در سطح کارهای بسیار پردرآمد ایران قرار می گیرد.
زمینه کاری شما و دروسی که تدریس می کنید: درآمد کار و شغل تدریس خصوصی و درآمد مدرسین خصوصی به دروسی که تدریس می کنند، شهر محل تدریس و .... بستگی دارد. به عنوان مثال معمولا برای کلاسهای خصوصی کنکور هزینه بیشتری به نسبت کلاسهای خصوصی دروس متوسطه پرداخت می گردد. به عنوان یک قاعده کلی، به هر میزان درسی که شما تدریس می کنید خاص تر باشد و تدریس آن توسط افراد کمتری ارائه گردد و افراد کمتری توانایی تدریس آن را داشته باشند، هزینه کلاسهای خصوصی برای آن درس بالاتر خواهد بود. البته در صورتیکه تقاضا برای تدریس آن وجود داشته باشد. به نظر می رسد که بیشترین درامد کلاسهای تدریس خصوصی در حال حاضر برای مدرسین تدریس دروس کنکوری باشد.
منبع: ایران مدرس

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : پنجشنبه 5 مرداد 1396 ساعت: 3:15