چگونه در امتحان ریاضی با نمره خوب قبول شویم؟ :: مدرس، معلم و استاد تدریس خصوصی ریاضی و ریاضیات دبیرستان، ابتدایی، کنکور و دانشگاه

چگونه در امتحان ریاضی با نمره خوب قبول شویم؟

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  اگر قصد دارید در امتحان ریاضی قبول شوید و در ضمن نمره خوبی هم بگیرید ادامه این مطلب را بخوانید. یکی از راهکارهای خوب برای موفقیت در درس ریاضی و امتحان ریاضی استفاده از کلاسهای خصوصی ریاضی است. برای مشاهده لیست کامل مدرسین ریاضی در ایران مدرس بر روی عبارت زیر کلیک کنید.

  لیست مدرسین تدریس خصوصی ریاضی


  iranmodares

  در سایت ایران مدرس تا پاییز 96 بیش از 17000 مدرس تدریس خصوصی ثبت نام کرده و در زمینه آموزش ریاضی در تهران و کل کشور و سایر دروس فعالیت دارند. مدرسین تدریس خصوصی ریاضی ثبت نامی در ایران مدرس در زمینه آموزش ریاضی از ابتدایی تا دانشگاه، ریاضی ششم، هفتم، هشتم، نهم، دهم، یازدهم و داوزدهم، ریاضیات کنکور، ریاضی المپیاد و تیز هوشان، حسابان و حساب دیفرانسیل، هندسه و جبر و احتمال، گسسته، هندسه تحلیلی، ریاضیات دانشگاهی، ریاضی مهندسی و معادلات دیفرانسیل، محاسبات عددی، دروس تخصصی رشته ریاضی و .... در تهران و کل کشور فعالیت دارند. هر جای تهران که ساکن هستید، شمال یا جنوب و غرب یا شرق تهران که باشید مدرسین خصوصی ریاضی ثبت نامی در ایران مدرس آماده ارائه خدمات تدریس خصوصی به شما هستند.

  برای مطالعه بیشتر در زمینه نرخ، هزینه و قیمت جلسات خصوصی ریاضی در تهران و یا هر جای ایران بر روی عبارت قیمت تدریس خصوصی ریاضی کلیک کنید. اگر می خواهید در تهران از کلاسهای خصوصی بهترین استفاده را داشته باشید و نتیجه خوبی بگیرید، سعی کنید کلاسها را از وایل ترم شروع کنید. در ایام امتحانات هم قیمت کلاسهای خصوصی ریاضی بالاتر خواهد بود و هم احتمال نمره خوب گرفتن برای شما پایینتر می باشد. در طول ترم با خیال راحت و بدون استرس در جلسات خصوصی ریاضی شرکت کنید و نمره قبولی و بهترین نمره ممکن را بگیرید.

  فصل تابستان زمان مناسب برای یادگیری عمقی ریاضی: در کلاسهای خصوصی ریاضی در فصل تابستان می توان ریاضیات ترم های بعد را تدریس کرد. این بهترین حالت است. در این حالت، دانشجو یا دانش آموز ترم بعد که در کلاس حاضر می شود خواهد دید که مطالب را خوب بلد است و می تواند روی مسائل و تمرینات سطح بالاتر متمرکز شود تا در درس ریاضی بهترین نمره و حتی 20 بگیرد. در فصل تابستان، با فرصت خوبی که در اختیار دانش اموز و دانشجو قرار دارد می توان ریاضی کنکور، ریاضیات المپیاد و تمرینات ریاضی سطح بالا را مطالعه نمود و در این درس مهم در امتحانات و کنکور و آزمونها بهترین نتیجه را کسب کرد.
  در فصل تابستان برای آموزش و یادگیری بهتر ریاضی در کلاسهای تدریس خصوصی می توان کارهای مختلفی انجام داد. بسته به تشخیص مدرس ریاضی و ترجیح خود دانش آموز و دانشجو می توان در این کلاسهای مطالب مختلفی را ارائه نمود. یکی از کارهایی که می توان در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی در تابستان انجام داد این است که مباحث پایه ای را مورد بحث و بررسی قرار داد و خوب یاد گرفت. از جمله مباحث پایه ای ریاضی می توان به حد و مشتق، انتگرال گیری، اتحادها، نسبت های مثلثاتی، تمرین فرمولهای مختلف مشتق گیری و انتگرال گیری، رفع ابهام در حد ها، تعریف پایه ای حد و مشتق، روش های مختلف انتگرال گیری (جزء به جزء ، تغییر متغیر و ....)، آمار و احتمالات و .... اشاره کرد.

  در طول ترم از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی استفاده کنید. اگر واقعا می خواهید در درس ریاضی موفق باشید و نمره خوبی بگیرید و اگر واقعا قصد دارید درس ریاضی را به صورت پایه ای و مفهومی یاد بگیرید باید هم در طول ترم درس ریاضی را بخوانید و هم اگر می خواهید از کلاسهای خصوصی ریاضی استفاده کنید، این کلاسها را هم در طول ترم برگزار نمائید. درس ریاضی برای آموزش و یادگیری به زمان نیاز دارد. هرچه زمان بیشتری به یادگیری ریاضی اختصاص دهید و بیشتر بر روی مسائل و تمرینات آن فکر کنید این درس را بهتر یاد خواهید گرفت. در ایام امتحانات فرصت کافی برای یادگیری و حل تمرین و مسئله و ... وجود ندارد. در ایام امتحانات سعی خواهید کرد که فقط مهمترین مطالب را بخوانید و هر چه سریعتر درس را تمام کنید. بنابراین، برای یادگیری عمقی و پایه ای ریاضی در ایام امتحانات فرصت کافی وجود ندارد. با مطالعه ریاضی در طول ترم و شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی و حل تمرین و مسئله به اندازه کافی، درس ریاضی را به بهترین شکل ممکن می توانید یاد بگیرید.
  برای اینکه در درس ریاضی نمره بسیار عالی و حتی نمره20 بگیرید باید به خودتان نظم بدهید. مطالعه مقاله راهکارهای 20 گرفتن در ریاضی خیلی در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. اگر می دانید در درس ریاضی اشکالالت زیادی دارید از همان اول ترم درس خواندن و شرکت در کلاسهای خصوصی ریاضی را شروع کنید. ریاضی درسی نیست که با یک هفته مطالعه در ایام امتحانات بتوانید به خوبی از پس آن برآئید. ریاضی را در طول ترم بخوانید. البته کلاسهای خصوصی در ایام امتحانات هم برای جمع بندی درس و رفع اشکال مفید است. ولی اینکه بخواهید مطالعه تمامی مباحث را به ایام امتحانات واگذار کنید ایده خوبی نیست. خصوصا اگر بخواهید واقعا ریاضی را یاد بگیرید و نمره بالا بگیرید. برای قبولی با نمرات پایین ممکن است همان ایام فرجه ها و چند روز قبل از امتحان کافی باشد ولی برای 20 گرفتن باید در طول ترم و با نظم و برنامه ریزی درس بخوانید.
  همانطور که می دانید ریاضی یک درس پیوسته است. مثلا اگر مبحث حد و مشتق (رایگان دانلود کنید: دانلود روابط و فرمولهای پایه ای مشتق) را خوب آموزش ندیده باشید در مقاطع بالاتر به مشکل برخورد خواهید کرد. این دقیقا همان مشکل خواندن ریاضی در ایام امتحانات است. دانشجو یا دانش آموزی که فقط با مطالعه ریاضی در ایام فرجه ها و یا در شب امتحان و با تقلب قبول می شود، در همان ترم ظاهرا درس را پاس کرده است و خوشحال است که با وجود اینکه تلاش زیادی نکرده ام چون باهوش هستم !!! درس را قبول شدم. ولی این دانشجو یا دانش آموز در ترمهای بعد مشکل خواهد داشت. از ایشان انتظار می رود مطالبی را بلد باشد و بر مبنای این انتظار مطالب دیگری ارائه می گردد. ولی چون بلد نیستند، مطالب جدید ریاضی را هم متوجه نخواهند شد و این مشکل تا فارغ التحصیلی ادامه پیدا خواهد کرد. البته این مشکل در کلاسهای خصوصی ریاضی قابل رفع است. دانش آموز یا دانشجویی که ریاضی را خوب بلد نیست، اگر به موفقیت در درس و تحصیل علاقه داشته باشد، با شرکت در کلاسهای تدریس حصوصی ریاضی می تواند اشکالات ترمهای قبل را هم برطرف نموده و مطالب ترم حاضر را هم آموزش ببیند. جلسات خصوصی ریاضی برای یادگیری بهتر این درس و رفع اشکال می تواند بسیار مفید باشد به شرطی که دانشجویان و دانش اموزان در طول ترم از این کلاسهای استفاده کنند و برگزاری کلاسها را به ایام امتحانات موکول ننمایند. با توجه به مطالب گفته شده از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی برای تقویت پایه ای ریاضی و فهمیدن کامل آن و برای 20 گرفتن در درس ریاضی می توان استفاده نمود.اگر قصد استفاده از جلسات خصوصی ریاضی برای یادگیری بهتر این درس مهم را دارید، بهتر است در طول ترم از این کلاسها استفاده نمائید. البته در ایام امتحانات هم برگزاری کلاسهای خصوصی ریاضی خوب است ولی نمی توانید کل درس را برای ایام امتحانات باقی بگذارید و نمره خیلی خوبی هم بگیرید. در طول ترم درس بخوانید و در کلاسها شرکت کنید و در ادامه در ایام امتحانات برای جمع بندی و رفع اشکال از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی استفاده نمائید.
  تمرین حل کنید و تمرین حل کنید. برای ریاضی حل تمرین بسیار مهم است. روی تمرینات فکر کنید و راه حل ارائه دهید. خیلی سریع سراغ حل المسائل نروید.
  با دوستانتان که درسشان خوب است به صورت دو و یا چند نفره روی تمرینات ریاضی بحث کنید. در قالب بحث و گفتگو بهتر یاد می گیرید.
  نمره ای که می خواهید در امتحان ریاضی بگیرید را از قبل مشخص کنید. مثلا به خودتان قول دهید نمره ریاضی شما این ترم بیشتر از 18 باشد.
  کتاب درسی را در اولویت مطالعه قرار دهید. خیلی به کتابهای کمک آموزشی تکیه نکنید. خود کتاب ریاضی بهترین منبع برای مطالعه است.
  اگر از دوستان و آشنایانتان کسی را می شناسید که ریاضی خوب بلد است از ایشان مشورت بگیرید و توصیه های ایشان را به کار ببرید.

  مطالعه کنید: راهکارهایی برای آموزش بهتر ریاضی

  عبارتهای کلیدی: توصیه هایی برای موفقیت در امتحانات ریاضیات، توصیه های مفید برای قبولی در امتحان ریاضی با نمره عالی

  منبع: ایران مدرس

  نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : يکشنبه 15 مرداد 1396 ساعت: 1:43
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها