روش هایی عالی برای 20 گرفتن در امتحان ریاضی و موفقیت در درس ریاضی | بلاگ

روش هایی عالی برای 20 گرفتن در امتحان ریاضی و موفقیت در درس ریاضی

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

روش هایی عالی برای 20 گرفتن در امتحان ریاضی و موفقیت در درس ریاضی در این بخش ارائه شده است. اگر می خواهید در ریاضی نمره20 بگیرید و با موفقیت در این درس قبول شوید، ادامه این مطلب را بخوانید. یکی از نکات مهم در یادگیری درس ریاضی این است که در کلاس درس حواستان جمع باشد. وقتی که معلم ریاضی و یا دبیر ریاضی شما در حال توضیح دادن درس است سعی کنید که حتما با دقت گوش دهید. نکته بردارید. سوال بپرسید و حضور فعالی در کلاس داشته باشید. هر مطلبی را که متوجه نشدید بپرسید. اگر می خواهید ریاضی را 20 بگیرید، بعد از کلاسهای تدریس و تدریس خصوصی ریاضی (اگر شرکت می کنید) درس را مرور نمائید. تمرینها را دوباره حل کنید و مثالها را بررسی کنید. در این مرحله هم اگر سوالی پیش آمد یادداشت کنید که جلسه بعد بپرسید. تمرینها را خودتان از اول حل کنید. به جواب نگاه نکنید. ببینید آیا می توانید حل کنید. تا جایی که می توانید از مغزتان کار بکشید. ذهن شما هر چه بیشتر فعالیت داشته باشد و تمرین حل کند قوی تر می شود. هر چه تمرینات بیشتری حل کنید قوی تر خواهید شد. شرکت در کلاسهای خصوصی ریاضی برای 20 گرفتن در درس ریاضی مهم و مفید است. در وب سایت ایران مدرس مدرسان زیادی ثبت نام کرده و در زمینه تدریس خصوصی ریاضی و فیزیک و سایر دروس فعالیت دارند. برای مشاهده لیست کامل مدرسین بر روی عبارت مدرسین تدریس خصوصی کلیک نمائید. برای مشاهده لیست مدرسین ریاضی بر روی عبارت تدریس خصوص ریاضی و برای مشاهده لیست مدرسین خصوصی فیزیک بر روی عبارت مدرس خصوصی فیزیک کلیک نمائید. پس از مشاهده لیست مدرسین ریاضی و فیزیک و یا هر درس دیگری بر روی عنوان آگهی تدریس هر کدام از مدرسان کلیک نموده و مشخصات کامل هر مدرس را مشاهده نمائید.
البته همانطور که در مقالات قبلی هم گفته شده است، برای موفقیت در تحصیل و کسب نمره 20 در دروس ریاضی و فیزیک تنها شرکت در کلاسهای خصوصی کافی نیست. در کنار جلسات تدریس خصوصی باید درس بخوانید و تمرین و مسئله حل کنید. باید پشتکار داشته باشید و در طول ترم درس بخوانید. حتی باید کلاسهای خصوصی هم در طول ترم برگزار گردد. کلاسهای تدریس خصوصی، با توجه به مطالب گقته شده برای گرفتن نمره 20 و موفقیت در تحصیل موثر و مفید است.
iranmodares

روشهای کاربردی برای 20 گرفتن در درس ریاضی


به منظور کسب نمره خوب و عالی در درس ریاضی موارد زیر می تواند مفید و موثر باشد.
1- برای خودتان یک برنامه ریزی خوب داشته باشید. با برنامه پیش بروید و قبل از اینکه خود امتحان ریاضی نزدیک شود برای امتحان دادن آمادگی لازم را در خودتان ایجاد نمائید.
2- کتاب درسی را خیلی خوب بخوانید. به کتاب درسی بیشتر از کتابهای کمک درسی بها بدهید. در مرحله اول متن کتاب درسی را خوب بخوانید و مثالها و تمرینهای آن را حل کنید.
مرور را فراکوش نکنید. حین مطالعه درس ریاضی می توانید فرمولها و روابط را برای خودتان خلاصه برداری کنید و در مرورهای بعدی از آنها استفاده نمائید.ر طول ترم درس ریاضی را بخواند. خواندن ریاضی را به ایام امتحانات موکول نکنید. ریاضی برای یادگیری به حل تمرین و مسئله نیاز دارد. برای یادگیری بهتر آن باید وقت کافی برای حل تمرین و مسئله داشته باشید. بنابراین در طول ترم ریاضی بخوانید.
در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی یا کلاسهای مدرسه حضور فعال داشته باشید. سوال بپرسید و روی یادگیری درس تمرکز داشته باشید. سعی کنید از کلاسها نهایت استفاده را ببرید.
فقط اینکه در کلاس ریاضی حاضر باشید کافی نیست. حتی در نوشتن جزوه ریاضیتان سلیقه به خرج دهید که بعدا برای خواندن جذاب باشد. حین تدریس ریاضی توسط معلمتان حتما به دقت گوش دهید. این اولین قدم در موفقیت در ریاضی است.
ابتدا نمره ای را که قصد دارید در درس ریاضی بگیرید مشخص نمایید. دوست دارید چه نمره ای بگیرید، 13، 15، 17 یا 20. به هر حال ابتدا باید تصمیم بگیرید. این مرحله را دست کم نگیرید چون حتما تصمیمی که در این مرحله می گیرید به وقوع خواهد پیوست. بعد از آنکه تصمیمتان را گرفتید آن را "به زبان شخصی، به صورتی مثبت و به زمان حال" بنویسید و روی دفترتان یا جایی که همیشه در معرض دیدتان قرار دارد بچسپانید. بلند پرواز باشید نمره زیر 17 یا 18 برای خودتان در نظر نگیرید. تصمیمتان را به شکلی بنویسید که انگار الان اتفاق افتاده است و آن را مرتب مرور کنید. با این کار ضمیر ناخودآگاهتان نیز در کنار پشتکار و روش کار درستتان به کمک شما می آید و حتما به هدفی که دارید می رسید. هنگام مرور ریاضی سعی کنید در دفترچه ای که قبلا تهیه کرده اید فرمولها و نکات مهم را بنویسید. این دفترچه بعدا و در ایام امتحانات و کنکور واقعا بدردبخور خواهد بود. اگر در رابطه با هر فرمول نکته خاصی وجود دارد ان را هم بنویسید. این نکات خاص و مهم را بعدا خودتان به یاد نخواهید آورد ولی همین که آن را در دفترچه یادداشت کرده اید در دفعات بعد بع راحتی از انها استفاده می کنید.
اگر در کلاس درس و تدریس ریاضی به مباحث ارائه شده توسط مدرس یا استادتان دقت کنید و به یادگیری علاقه نشان دهید، مسلما سوالاتی هم برای شما مطرح می گردد. پرسیدن سوال و اینکه سوال داشته باشید نشان دهنده این مطلب است که به مباحث درسی ارائه شده توجه کرده اید. از پرسیدن سوال نترسید و با اعتماد به نفس سوال خودتان را بپرسید. اگر شرایط و جو کلاس را هم برای پرسیدن سوال مناسب نمی بینید، سوالات خودتان را در برگه ای یادداشت کنید تا در فرصت مناسب و یا در آخر کلاس بپرسید. اگر در درس ریاضی اشکال دارید و یا سوالاتی برای شما بدون جواب باقی مانده است، می توانید از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی استفاده نمائید.
مرور درس بعد از کلاسهای تدریس ریاضی وقت زیادی از شما نمی گیرد. کافی است بعد از جلسات اموزش ریاضی 10 دقیقه وقت بذارید و درس را مرور نمائید. در برنامه درسی خودتان برای آموزش بهتر ریاضی و یا هر درس دیگری مرور را در نظر داشته باشید و با مرور به موقع دروس از فراموش شدن انها جلوگیری کنید.
اگر می خواهید ریاضی نهم را خوب یاد بگیرید باید در مرحله اول در کلاسهای مدرسه و کلاسهای تدریس ریاضی 9 به صورت کامل شرکت کنید. در کلاسهای تدریس ریاضی نهم با دقت و تمرکز بالا به مطالب ارائه شده گوش دهید. هر سوالی داشتید بپرسید و جزوه یادداشت کنید. یادداشت جزوه در کلاس تدریس ریاضی نهم به آموزش و یادگیری شما کمک زیادی می کند. بعد از کلاسهای تدریس ریاضی در منزل درس را خوب بخوانید و تمرین و مسئله حل کنید.
برای موفقیت در دروس ریاضی و فیزیک و گرفتن نمره 20 و یا حداقل گرفتن نمره بالا در این دروس می توانید با یک مدرس خصوصی خوب هماهنگ کنید و در طول ترم درسها را با هم پیش ببرید و یا در ایام امتحانات به صورت رفع اشکالی از جلسات تدریس خصوصی استفاده نمائید.
قدم اول برای موفقیت در ریاضی و امتحان ریاضی و کسب نمره خوب و حتی نمره 20 در درس ریاضی حضور منظم در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه یا دانشگاه است. اگر می خواهید در درس ریاضی نمره خوبی بگیرید غیبت نکنید. وقتی در کلاسهای تدریس ریاضی غیبت می کنید، جلساتی که بعد از جلسات غیبت به کلاس برمی گردید هم از درس چیزی نمی فهمید. چون معمولا مطالب پیوسته است و اگر بخشی از درس را یاد نگیرید یاد گرفتن ادامه درس هم برایتان مشکل خواهد بود و زیاد متوجه درس نخواهید شد.
برای یادگیری درس ریاضی انگیزه اشتیاق و هدف داشته باشید. هدفی برای خودتان در نظر بگیرید. اگر می خواهید ریاضی را 20 بگیرید بر روی یک کاغذ بنویسید "من مطمئن هستم نمره این ترم من در درس ریاضی 20 است" و این کاغذ را به دیوار اتاقتان بزنید. به این ترتیب برای خودتان هدف تعیین کرده اید. برای رسیدن به هدف خودتان با انگیزه و اشتیاق درس بخوانید و تمام راهکارهای رسیدن به هدفتان را امتحان کنید. هدف سوخت کوره موفقیت است. اگر می خواهید در درس ریاضی عالی عمل کنید و نمره خوبی بگیرید باید برای خودتان هدف تعیین کنید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.
بعضا با دوستانتان به صورت گروهی ریاضی بخوانید. ممکن است شما مطالعه تنهایی و خواندن ریاضی تنهایی را بیشتر دوست داشته باشید و بپسندید. ایرادی ندارد. در اکثر اوقات خودتان به تنهایی مطالعه کنید و درس بخوانید. ولی برای یادگیری بهتر ریاضی بد نیست که بعضا با دوستانتان درس بخوانید و تمرین حل کنید. خواندن درس ریاضی به صورت گروهی مزایایی دارد. از جمله اینکه شما با نگاه متفاوت دوستانتان به حل مسائل آشنا شده و ممکن است راه حلهای متفاوتی که آنها برای حل سوالات و تمرینات ریاضی دارند برای شما هم مفید باشد. مطلب دیگر اینکه وقتی بر روی مسئله ای بحث می کنید، آن را بهتر یاد می گیرید.
حین حل تمرینات هر سوالی که پیش آمد را یادداشت نموده و از مدرس ریاضی و یا مدرس خصوصی ریاضی خودتان بپرسید. اتفاقا یکی از مزایای حل تمرین و مسئله این است که اشکالات شما مشخص می شود. خواندن متن کتاب درسی ریاضی لازم است و شرکت در کلاسهای ریاضی هم مفید می باشد. ولی فقط حین تمرین و مسئله حل کردن است که مشخص می شود آیا مطالب را خوب یاد گرفته اید یا نه. حین حل تمرین و مسئله شما باید به صورت کاربردی از مطالب یاد گرفته شده استفاده کنید. وقتی که تمرین و مسئله حل می کنید اشکالات خودتان را یادداشت نمائید تا بعدا از مدرس، معلم؛ استاد و یا مدرس خصوصی ریاضی خودتان بپرسید.
در زمانهای اوج بازدهی خودتان درس ریاضی ار مطالعه کنید. بعضی از افراد صبح را برای مطالعه کردن دوست دارند. تعدادی از افراد ممکن است در زمانهای آخر شب بازدهی بیشتری داشته باشند. اگر می خواهید در درس ریاضی موفق شوید و حتی 20 بگیرید، بهترین زمان مطالعه خودتان که در آن زمان بیشترین بازدهی را دارید به مطالعه درس ریاضی اختصاص دهید. به این ترتیب درس را بهتر یاد می گیرید و احتمال موفقیت شما افزایش می یابد. فایده دیگر مطالعه ریاضی در اوج بازدهی خودتان این است که در زمان کمتری می توانید حجم بیشتری از مطالب را مطالعه کنید و بازدهی شما افزایش می یابد. ریاضی درس سنگینی است و به تمرکز کامل نیاز دارد.
به خودتان اطمینان داشته باشید و با اعتماد به نفس برای رسیدن به هدفتان تلاش کنید. برای رسیدن به هر هدف خوبی و از جمله برای موفقیت در امتحان ریاضی و گرفتن نمره بیست در درس ریاضی باید به خودتان اعتماد داشته باشید. خودتان را باور کنید و با اعتماد به نفس ادامه دهید. به خودتان شک و تردید راه ندهید. حتی برای موفقیت در کنکور و یا هر کار دیگری هم این روحیه لازم است. فقط به هدف خودتان فکر کنید و به راههای رسیدن به آن. فکرهای منفی را کنار بگذارید و با تلاش و پشتکار به سمت هدفتان حرکت نمائید. گرفتن نمره 20 در درس ریاضی برای شما کاری ندارد. کافی است در طول ترم درس بخوانید و به اندازه کافی تمرین و مسئله حل کنید.
- یادگیری بهتر درس ریاضی در کلاس خصوصی ریاضی: در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی می توانید این درس را بهتر یاد بگیرید. در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی فرصت زیادی برای توضیح دادن درس توسط مدرس و معلم ریاضی وجود دارد و در نتیجه می توانید بهتر و عمقی تر ریاضی را یاد بگیرید. برای یادگیری بهتر درس ریاضی کلاسهای خصوصی را در طول ترم برگزار نمائید و به مرور و در طول زمان آن را بخوانید. در ایام تابستان هم زمان مناسبی برای استفاده از جلسات تدریس خصوصی ریاضی و یادگیری پایه ای آن است.
- روش های حل تمرین و مسئله ریاضی و تسلط بر ریاضیات: همانطور که خودتان هم بهتر می دانید، برای یادگیری بهتر ریاضی حل تمرین و مسئله لازم و ضروری است. در کلاسهای تدریس ریاضی می توانید روش های مختلف حل تمرین و مسئله را یاد بگیرید و کاملا بر درس ریاضی مسلط گردید. اگر شما هم از آن دسته از دانش آموزان و دانشجویانی هستید که متن درس را خوب می فهمید ولی تمرین و مسئله نمی توانید حل کنید، شرکت در کلاسهای خصوصی ریاضی می تواند برای شما مفید باشد. در این حالت باید به مدرس خودتان بگوئید که بیشتر بر حل تمرین و مسئله متمرکز شود تا ارائه درس.
ریاضی یک درس پیوسته است. به عنوان مثال در بحث انتگرال گیری اگر شما در پایه های اول و دوم دبیرستان انتگرال را خوب یاد نگرفته باشید، در پایه های بالاتر هم اشکال خواهید داشت. حال فرض کنید دانش آموزی که در بحث انتگرال اشکال دارد در سال اول و دوم دانشگاه در کلاسهای ریاضی شرکت کند. با وجود اینکه این دانشجو در کلاسها حاضر می شود و تلاش خودش را برای یادگیری انجام می دهد ولی چون مباحث را از پایه بلد نیست، در کلاس ممکن است بسیاری از مباحث را متوجه نشود. در چنین حالتی استفاده از کلاس تدریس خصوصی ریاضی برای رفع اشکال در مبحث انتگرال گیری و تسلط بر آن بسیار مناسب است. در حالت دیگر ممکن است دانش آموز یا دانشجویی به دلیل مشکلات شخصی نتواند در کلاسهای ریاضی خودش در مدرسه یا دانشگاه حاضر شود. در این حالت نیز برای جبران غیبت ها می توان از کلاسهای خصوصی ریاضی و مزیتهای ان استفاده نمود.
با توجه به مطالب گفته شده از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی برای تقویت پایه ای ریاضی و فهمیدن کامل آن و برای 20 گرفتن در درس ریاضی می توان استفاده نمود.اگر قصد استفاده از جلسات خصوصی ریاضی برای یادگیری بهتر این درس مهم را دارید، بهتر است در طول ترم از این کلاسها استفاده نمائید. البته در ایام امتحانات هم برگزاری کلاسهای خصوصی ریاضی خوب است ولی نمی توانید کل درس را برای ایام امتحانات باقی بگذارید و نمره خیلی خوبی هم بگیرید. در طول ترم درس بخوانید و در کلاسها شرکت کنید و در ادامه در ایام امتحانات برای جمع بندی و رفع اشکال از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی استفاده نمائید.
برای اینکه در درس ریاضی نمره بسیار عالی و حتی نمره20 بگیرید باید به خودتان نظم بدهید. مطالعه مقاله راهکارهای 20 گرفتن در ریاضی خیلی در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. اگر می دانید در درس ریاضی اشکالالت زیادی دارید از همان اول ترم درس خواندن و شرکت در کلاسهای خصوصی ریاضی را شروع کنید. ریاضی درسی نیست که با یک هفته مطالعه در ایام امتحانات بتوانید به خوبی از پس آن برآئید. ریاضی را در طول ترم بخوانید. البته کلاسهای خصوصی در ایام امتحانات هم برای جمع بندی درس و رفع اشکال مفید است. ولی اینکه بخواهید مطالعه تمامی مباحث را به ایام امتحانات واگذار کنید ایده خوبی نیست. خصوصا اگر بخواهید واقعا ریاضی را یاد بگیرید و نمره بالا بگیرید. برای قبولی با نمرات پایین ممکن است همان ایام فرجه ها و چند روز قبل از امتحان کافی باشد ولی برای 20 گرفتن باید در طول ترم و با نظم و برنامه ریزی درس بخوانید. ریاضی درس مهمی است. هم در مقطع متوسطه و هم در مقطع دانشگاهی بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان در این درس اشکال دارند. اگر بتوانید پایه ریاضی خودتان را با تلاش و پشتکار و شرکت منظم در کلاسهای مدرسه و کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی تقویت کنید، از بسیاری از دوستان و همکلاسی هایتان جلو خواهید افتاد.با توجه به مطالب ارائه شده با شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی می توانید احتمال گرفتن نمره ی 20 در این درس مهم را برای خودتان افزایش دهید. در کنار کلاسهای خصوصی ریاضی، برای موفقیت در ریاضی شرکت در کلاسهای مدرسه، حضور فعال در کلاسها، مرور ریاضی بعد از شرکت در کلاسهای مدرسه و کلاسهای خصوصی، حل تمرین و مسئله، در اولویت قرار دادن کتاب درسی ریاضی و مطالعه ان و از همه مهمتر خواندن درس ریاضی در طول ترم با نظم و برنامه ریزی و..... می تواند مفید و موثر باشد.
منبع: ایران مدرس

...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : يکشنبه 15 مرداد 1396 ساعت: 1:43