روشهای یادگیری ریاضی

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  در رابطه با روشهای یادگیری ریاضی در این بخش توضیحاتی ارائه می گردد.

  1- شرکت در کلاس تدریس ریاضی: بهترین و موثرترین روش برای یادگیری ریاضی این است که در کلاسهای ریاضی حاضر باشید. با حضور در کلاس ریاضی در کوتاهترین زمان ممکن درس را اموزش می بینید. می توانید سوال بپرسید و سوالاتی که همکلاسی هایتان هم می پرسند می تواند برای شما مفید باشد.

  2- مطالعه کتاب درسی ریاضی: بعد از شرکت در کلاس ریاضی، مطالعه کتاب ریاضی هم برای آموزش این درس مهم بسیار موثر است. کتاب درسی را در اولویت اول قرار دهید و متن آن را به خوبی بخوانید. مثالهای حل شده را خودتان هم یک بار دیگر حل کنید. روی تمرینات حل نشده فکر کنید و راه حلی ارائه دهید و رفع اشکال کنید.

  3- حل تمرین و مسئله ریاضی: برای آموزش و یادگیری ریاضی حل تمرین و مسئله واقعا مهم است. هر چه تمرینات بیشتری حل کنید تسلط شما بر مطالب افزایش می یابد. به ورزشکاران دقت کرده اید. هر چه بیشتر تمرین می کنند قوی تر و مسلط تر می شوند. حل تمرین و مسئله بیشتر برای ریاضی تسلط شما را هم بیشتر افزایش می دهد.

  4- کتاب کمک آموزشی ریاضی: بعد از موارد ذکر شده، یکی از منابع مفید دیگر و یک روش دیگر یادگیری ریاضی این است که از کتابهای کمک آموزشی استفاده نمائید. کتابهای کمک آموزشی معتبر می تواند به شما در فهم بهتر مسائل و تمرینات کمک کند. البته کتابهای کمک آموزشی به نسبت کتاب درسی در اولویت دوم قرار دارد.

  5- کلاس تدریس خصوصی ریاضی: این مورد برای رفع اشکال و حل تمرین و مسئله بیشتر بسیار مفید است. برای مشاهده لیست مدرسین خصوصی ریاضی بر روی عبارت مدرسین تدریس خصوصی ریاضی کلیک کنید. در کلاسهای خصوصی ریاضی هر سوال و اشکالی را می توانید بپرسید و ریاضی را خیلی خوب یاد بگیرید.

  6- مطالعه ریاضی با همکلاسی ها: روش دیگری که برای آموزش و یادگیری درس ریاضی در مقطع متوسطه و دانشگاه وجود دارد این است که به همکلاسی هایتان به صورت گروهی درس را بخوانید. البته لزومی ندارد کل کتاب را به این شکل بخوانید. بعضا با هم درس بخوانید و همفکری کنید و راه حلها را با هم به اشتراک بگذارید.

  7- حل سوالات امتحانی ریاضی: در نهایت روش و و راهکار دیگری که برای آموزش بهتر درس ریاضی وجود دارد این است که نمونه سوالات امتحانی ریاضی را بررسی کنید. خصوصا در ایام امتحانات با حل نمونه سوالات امتحانی تسلط خودتان را بر ریاضی افزایش دهید و در امتحان نمره بهتری بگیرید.

  مطالعه مقالات زیر هم برای یادگیری و آموزش بهتر ریاضی مفید است (منبع مقالات: ایران مدرس).

  iranmodares

  نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : شنبه 28 مرداد 1396 ساعت: 13:05
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها