نحوه آموزش بهتر و یادگیری سریعتر درس ریاضی :: مدرس، معلم و استاد تدریس خصوصی ریاضی و ریاضیات دبیرستان، ابتدایی، کنکور و دانشگاه

نحوه آموزش بهتر و یادگیری سریعتر درس ریاضی

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  در این بخش در رابطه با نحوه آموزش بهتر و یادگیری سریعتر درس ریاضی توضیحاتی ارائه شده است. برای آموزش و یادگیری درس ریاضی در مقاطع دبیرستان و دانشگاه موارد زیر از عوامل مهم به شمار می آید:
  1- شرکت مرتب و منظم در کلاسهای تدریس ریاضی: به صورت منظم در جلسات تدریس ریاضی مدرسه شرکت کنید و با دقت کامل به مطالب ارائه شده توجه نمائید. اگر اشکالات و ضعفهای پایه ای دارید از کلاسهای تدریس ریاضی در منزل استفاده نمائید.
  2- مرور مداوم مطالب ارائه شده در کلاسهای خصوصی و گروهی ریاضی: مطالبی که در جلسات تدریس ریاضیات ارائه شده است به صورت مداوم مرورنمائید تا هم حضور ذهن داشته باشید و هم در ایام امتحانات کارتان راحتتر گردد.
  3- حل مثال، مسئله و تمرینهای اضافی: همانطور که در مطالب قبلی در ارتباط با آموزش ریاضی گفته شد، حل مثال و تمرین برای یادگیری درس ریاضی از موارد مهم و ضروری است. اگر خودتان مسئله حل نکنید، شرکت در 1000 جلسه کلاسهای مدرسه و یا داشتن چندین مدرس خصوصی ریاضی هم به شما کمکی نمی کند.

  مشابه تمامی دروس دیگر، آموزش ریاضی نیز با یک برنامه ریزی صحیح خیلی بهتر و عمیقتر اتفاق می افتد.
  در برنامه ریزی ای که برای یادگیری درس ریاضی خواهید داشت، ترکیبی از شرکت در کلاسهای مدرسه (و اگر لازم شد جلسات تدریس خصوصی ریاضی)، مرور و حل مسئله باید وجود داشته باشد. شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی و مرور مهم است ولی همانطور که در بحثهای قبلی گفته شد، حل سوال و مسئله برای یادگیری ریاضی اهمیت ویژه ای دارد. برای یادگیری ریاضی باید روی سوالات فکر کرد و انرژی گذاشت. بدون زحمت کشیدن و فکر کردن نمی توانید مسئله حل کنید.
  هر وقت مسئله یا تمرین سختی دیدید از آن به عنوان یک عاملی که ذهن شما را یک مرتبه ارتقا می دهد استقبال کنید. یکی از عوامل مهم در آموزش ریاضی و هر درس دیگری و به طور کلی حین مطالعه هر کتابی داشتن تمرکز است.
  بدون تمرکز نمی توان به عمق مسائل پی برد. تمرکز هم باید در کلاسهای تدریس ریاضی و هم حین حل مسائل وجود داشته باشد.
  در کلاسهای تدریس ریاضی وقتی که مدرس ریاضی درس را توضیح می دهد، با تمرکز کامل به مطالب ارائه شده گوش دهید.
  تمرکز کافی، حین حل مسائل و تمرینهای ریاضی و مرور هم لازم است. یک راهکار خوب برای افزایش تمرکز این است که حین مطالعه هر از چند گاهی از خودتان سوال پرسیده و مطالب را به زبان خودتان شرح دهید. همانطور که در بحثهای قبلی هم گفته شد، مهمترین عامل در آموزش ریاضیات حل مثال، تمرین و مسئله است. اگر ریاضی را برای کنکور می خوانید، در آن حالت مهمترین عامل بعد از مطالعه عمقی و شرکت در جلسات آموزش ریاضی، حل مسائل و تست های فراوان است. کسانی که مسائل ریاضی را بهتر از شما حل می کنند، فقط مسائل بیشتری حل کرده اند. شرکت در کلاسهای خصوصی ریاضی متنوع و خرید کتابهای مختلف با وجود اینکه کمک کننده است ولی جای حل سوال و مسئله را نمی تواند بگیرد. مسائلی را که نمی توانید حل کنید می توانید از معلم ریاضی یا مدرس خصوصی ریاضی خود بپرسید. برای دروس دیگری مانند شیمی و فیزیک هم حل مسئله مهم است (در این موارد با مدرس فیزیک و مدرس شیمی خود مشورت کنید). یک روش بسیار خوب برای یادگیری سریع ریاضی استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی است. کلاسهای خصوصی از این لحاظ حتی به نسبت کلاسهای مدرسه و دانشگاه هم بهتر است. در کلاسهای خصوصی چون فقط خود شما و مدرس حضور دارید سریعتر مطالب را آموزش می بینید و اشکالاتی که دارید در کوتاهترین زمان ممکن برطرف می گردد.
  برای مشاهده لیست مدرسین فعال در زمینه آموزش و تدریس خصوصی ریاضی از ابتدایی تا دانشگاه بر روی عبارت تدریس خصوصی ریاضی کلیک کنید.
   در حقیقت درس ریاضی به زمان مناسبی برای یادگیری نیاز دارد. معمولا وقتی می خواهید ریاضی را سریع یاد بگیرید که ایام امتحانات فرا رسیده است و زمان کمی برای یادگیری دارید. اگر در طول ترم درس بخوانید در زمان مناسب و بدون عجله می توانید درس ریاضی را به صورت مفهومی و عمقی یاد بگیرید و در امتحان هم با نمره خوبی قبول شوید. 
  بعد از حل سوالات و تمرینات حل شده در کلاس درس، سراغ تمریناتی بروید که حل نشده اند. راهکار بسیار خوبی که برای حل این تمرینات وجود دارد این است که بر روی تمرینات فکر کنید. توجه کنید که حین فکر کردن توانایی های ذهنی شما بیشتر می شود و ذهن ریاضی شما قوی تر خواهد شد. برای هر تمرین روی کاغذ راه حلی بنویسید. به این ترتیب ذهن شما به خوبی با مسائل درگیر خواهد شد. در نهایت می توانید از روی حل المسائل جواب را ببینید. گوش دادن در کلاس درس: در کلاس درس با دقت گوش دهید. مطالبی که در کلاس ارائه می شود بعدا خودتان با انرژی بیشتری می توانید یاد بگیرید. پس بهتر است در همان کلاس درس آن را فرا بگیرید.
  توصیه هایی برای آموزش و یادگیری بهتر و کسب نمرات بالاتر ریاضی و فیزیک
  1- برای یادگیری بهتر دروس ریاضی و فیزیک در کلاسهای مدرسه و دانشگاه حضور کامل و فعال داشته باشید. یعنی هم سعی کنید تا جایی که ممکن است غیبت نکنید و هم وقتی در کلاس حاضر هستید حضور 100 درصدی داشته باشید.
  2- در کلاسهای راضی و فیزیک حتما جزوه یادداشت کنید. یادداشت جزوه کمک می کند درس را بهتر یاد بگیرید و از وقت خودتان در کلاس مفید استفاده نمائید. به امید جزوه دیگران نباشید. فقط حضور فیزیکی در کلاس کافی نیست.
  3- وقتی جزوه یادداشت می کنید حواستان را هم جمع می کنید که معلم، مدرس و یا استاد ریاضی و فیزیک شما چه می گوید. تا درس را نفهمید نمی توانید بنویسید. پس جزوه نوشتن کمک می کند درس را بهتر متوجه شوید. در ضمن بعدا جزوه خودتان را دارید که ان را بهتر می فهمید.

  با توجه به مطالب ارائه شده، برای موفقیت در درسهای مهم ریاضی و فیزیک و گرفتن نمره خوب در این دو درس می توانید از کلاسهای تدریس خصوصی استفاده نمائید. در کنار ان شرکت در کلاسهای اصلی مدرسه و دانشگاه، خواندن کتاب درسی، حل تمرین و مسئله در طول ترم و خواندن درس در طول ترم، مرورها منظم و .... برای آموزش بهتر این دو درس کاملا مفید و موثر است.
  منبع: ایران مدرس

  نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : شنبه 28 مرداد 1396 ساعت: 13:05
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها