چگونه در امتحان ریاضی موفق شویم و با نمره خوب قبول شویم؟ | بلاگ

چگونه در امتحان ریاضی موفق شویم و با نمره خوب قبول شویم؟

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

اگر می خواهید در امتحان ریاضی موفق شوید و با نمره خوبی قبول گردید، ادامه این مطلب را بخوانید. برای موفقیت در امتحان ریاضی و موفقیت در تحصیل در حالت کلی باید انگیزه و علاقه شدیدی در خودتان ایجاد کنید. به این فکر کنید که اگر در درس ریاضی نمره خوبی بگیرید و این درس را خوب یاد بگیرید چه نتایج مثبت دیگری برای شما خواهد داشت. مثلا باعث می شود معدل شما افزایش یابد. یا اینکه در رتبه کنکور شما هم در نهایت موثر است و در آینده تحصیلی و آینده شغلی شما هم تاثیر گذار است. باید هدف مشخصی برای خودتان در نظر بگیرد. مثلا این ترم نمره ریاضی من بالای 18 است. همین هدف خودتان را بر روی کاغذ بنویسید و به دیوار بزنید تا همیشه جلوی چشم شما باشد. 

دانلود مطالب و جزوات آموزشی و فرمولهای انتگرال، حد و مشتق

اگر در کلاسهای خصوصی ریاضی شرکت کردید مطالعه و حل تمرین خودتان را قطع نکنید. هیچ چیزی جای تلاش خود شما را نمی گیرد. ریاضی درس شب امتحانی نیست. این درس را باید در طول ترم خواند. هر چه می توانید تمرین حل کنید. با حل تمرین و مسئله ذهن شما مانند یک عضله قوی و قوی تر می شود. 

دانلود رایگان نمونه سوال امتحانی و جزوات آموزشی ریاضی دانشگاه

اگر می خواهید برای امتحان ریاضی درس بخوانید در مرحله اول کلاسهای تدریس ریاضی را جدی بگیرید. در کلاسهای تدریس ریاضی مباحث درسی به صورت کاملا ارائه می گردد. درادامه تمرین و مثال حل می شود. تمرینات و مثالهایی که در کلاسهای تدریس ریاضی حل می شود برای یادگیری بسیار موثر است.

دانلود رایگان نمونه سوال امتحانی و جزوات آموزشی ریاضی دبیرستان

البته فقط حضور در کلاسهای تدریس ریاضی شرط نیست. بلکه باید در کلاسهای تدریس ریاضی حضور فعال داشته باشید. حل تمرین و مسائل را دنبال کنید و سوال بپرسید. اگر به هر دلیل نتوانستید در کلاسهای تدریس ریاضی شرکت کنید، برای جبران مطالب ارائه شده، از جلسات تدریس خصوصی ریاضی استفاده نمائید. برای مشاهده مدرسین خصوصی ریاضی بر روی عبارت تدریس خصوصی ریاضی کلیک کنید. 

دانلود رایگان نمونه سوال امتحان و جزوات آموزشی ریاضیات گسسته

تا جایی که می توانید و وقت دارید، تمرین و مسئله حل کنید. تمرین مادر یادگیری است. هر چه تمرینات بیشتری برای درس ریاضی حل کنید تسلط شما افزایش می یابد. البته حین تمرین حل کردن باید به نحوه حل تمرین فکر کنید و خودتان راه حل ارائه دهید. حتی اگر راه حل شما اشتباه هم باشد اشکالی ندارد ولی حتما قبل از اینکه حل درست سوال را نگاه کنید، خودتان به حل مسئله فکر کرده و راه حلی ارائه دهید.
علاوه بر تمرینهای حل شده در کلاس تدریس ریاضی و تدریس فیزیک خودتان هم تمرین و مسئله اضافی حل کنید. به کتابهای حل المسائل خیلی تکیه نکنید. در ابتدا سعی کنید مسائل و تمرینات را خودتان حل کنید. هر چه بیشتر بر روی یک مسئله فکر کنید، ذهنتان آمادگی بیشتری برای حل مسائل بعدی پیدا خواهد کرد. حتی اگر مطمئن نبودید که راه حلتان درست است، یک راه حل ارائه دهید. ایرادی ندارد که در ابتدای کار حل درست مسئله را بلد نباشید. اگر به نتیجه نرسیدید حل مسئله رانگاه کنید. همینکه بر روی حل سوال فکر کرده اید و راه حلی ارائه داده اید، ذهنتان قوی تر شده است.
روند ارائه شده برای یادگیری دروس فیزیک و شیمی هم می تواند موثر باشد. برای مشاهده لیست مدرسین ریاضی، فیزیک و شیمی به ترتیب بر روی عبارتهای تدریس ریاضیات، مدرسین خصوصی فیزیک و تدریس خصوصی شیمی کلیک نمائید.
قدم اول برای موفقیت در ریاضی و امتحان ریاضی و کسب نمره خوب و حتی نمره 20 در درس ریاضی حضور منظم در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه یا دانشگاه است. اگر می خواهید در درس ریاضی نمره خوبی بگیرید غیبت نکنید. وقتی در کلاسهای تدریس ریاضی غیبت می کنید، جلساتی که بعد از جلسات غیبت به کلاس برمی گردید هم از درس چیزی نمی فهمید. چون معمولا مطالب پیوسته است و اگر بخشی از درس را یاد نگیرید یاد گرفتن ادامه درس هم برایتان مشکل خواهد بود و زیاد متوجه درس نخواهید شد.iranmodares


موفقیت در امتحان ریاضی و قبولی در درس ریاضینکته دیگری که باید برای موفقیت در ریاضی و امتحان ریاضی در نظر بگیرید این است که حل تمرین و مسئله در یادگیری درس ریاضی بسیار مهم است. بعد از شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی، مطالعه کتاب درسی و مرور آن، نوبت به حل تمرین و مسئله می رسد. هر چه تمرینات بیشتری حل کنید درس را هم بهتر یاد خواهید گرفت. تمرینات ریاضی را به صورت اصولی حل کنید. ابتدا مثالهای حل شده در کلاس تدریس ریاضی یا کلاس خصوصی ریاضی را مرور نمائید. در ادامه تمرینات جدید را تلاش کنید خودتان حل نمائید. راه حلی ارائه دهید. اگر درست نبود ایرادی ندارد. جواب درست را ببینید و جواب خودتان را اصلاح نمائید. کسانی که ریاضی را بهتر از شما بلد هستند فقط تمرینات بیشتری حل کرده اند و بیشتر برای یادگیری آن وقت گذاشته اند.
عبارتهای کلیدی: موفقیت در ریاضی، موفقیت در امتحان ریاضی، تقویت پایه ریاضی، نمره 20 ریاضی، چگونه ریاضی بخوانیم، چگونه در ریاضی نابغه شویم، چگونه در امتحان ریاضی موفق شویم، چگونه شب امتحان ریاضی بخوانیم، چگونه معدل بیست بگیریم.

مهمترین مباحث را مطالعه نمائید: اگر شب امتحان ریاضی فرا رسیده است و یا فرصت زیادی ندارید و می دانید که نمی توانید تمامی مباحث را مطالعه کنید، مهمترین مباحث را انتخاب نموده و بر روی آنها متمرکز شوید. برای انتخاب مهمترین مباحث با مدرس خصوصی ریاضی خودتان مشورت کنید. در کل بهتر است اگر در جزوه شما مثلا 10 مبحث مطرح شده است، 7 مبحث را خوب بلد باشید تا اینکه هر 10 مبحث را خوانده باشید ولی هیچ کدام را خوب بلد نباشید. اگر فرصت کافی دارید تمامی مباحث را مطالعه نمائید و تمرین و مسئله هم حل کنید، اگر وقت کم است مهمترین مباحث را با توجه به جزوه ریاضی کلاسی انتخاب نموده و روی آن مباحث متمرکز شوید. در این حالت نیز جزوه کلاسی ریاضی خیلی مهم است. چون ممکن است بعضی از مباحث کتاب درسی ریاضی تدریس نشده باشد و در امتحان هم از آن مباحث سوالی مطرح نکردد. این موارد را می توان از روی جزوه کلاسی ریاضی تشخیص داد.
در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی دانشجو و دانش آموز با خیال راحت و فارغ از ترس مسخره کردن سایر همکلاسی هایش می تواند سوالات و اشکالات خودش که حتی ممکن است خیلی اولیه و پایه ای باشد را بپرسد. در کلاسهای مدرسه و دانشگاه بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان متوسط و ضعیف اصلا سوال نمی پرسند و اشکالاتشان همچنان باقی می ماند.
بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان که به علت وجود اشکالات فراوانی که هیچ وقت به انها پاسخ داده نشده است و هیچ وقت حتی جرات پرسیدن سوال برای برطرف کردن این اشکالات را نداشته اند، از درس و تحصیل سرخورده شده اند و کلا از درس ریاضی تنفر دارند، با شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی می توانند امیدوارانه و با انگیزه فراوان به درس و تحصیل برگردند.
با توجه به مطالب گفته شده، برای موفقیت در تحصیل و کسب نمره خوب در امتحان ریاضی و سایر دروس و یادگیری بهتر درس ریاضی و همچنین کسب درصد بالای ریاضی در کنکور سراسری و آزاد می توان از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی استفاده کرد. اگر می خواهید در درس ریاضی نمره خوب و عالی بگیرید، مطالعه مقاله چگونه ریاضی را یاد بگیریم هم می تواند مفید و موثر باشد.

یادگیری بهتر درس ریاضی در کلاس خصوصی ریاضی: در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی می توانید این درس را بهتر یاد بگیرید. در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی فرصت زیادی برای توضیح دادن درس توسط مدرس و معلم ریاضی وجود دارد و در نتیجه می توانید بهتر و عمقی تر ریاضی را یاد بگیرید. برای یادگیری بهتر درس ریاضی کلاسهای خصوصی را در طول ترم برگزار نمائید و به مرور و در طول زمان آن را بخوانید. در ایام تابستان هم زمان مناسبی برای استفاده از جلسات تدریس خصوصی ریاضی و یادگیری پایه ای آن است.
رفع اشکال ریاضی و آموزش عمقی آن: برای هر درسی و از جمله ریاضی، ممکن است اشکالاتی از پایه های قبل باقی مانده باشد که بر روی عملکرد شما و میزان یادگیری شما در ترم حاضر کاملا موثر است. با شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی می توانید هر اشکالی که داشته باشید را برطرف نمائید. حتی اگر در کلاسهای مدرسه و دانشگاه حین تدریس معلم و استاد ریاضی خودتان و یا حین مطالعه و حل تمرین و مسئله در منزل و یا در هر شرایط دیگری اشکالی داشتید و نتوانستید درس را بفهمید و یا از پس حل کردن تمرینات بر بیائید، برای رفع اشکال می توانید روی کلاسهای تدریس خصوصی حساب کنید.
روش های حل تمرین و مسئله ریاضی و تسلط بر ریاضیات: همانطور که خودتان هم بهتر می دانید، برای یادگیری بهتر ریاضی حل تمرین و مسئله لازم و ضروری است. در کلاسهای تدریس ریاضی می توانید روش های مختلف حل تمرین و مسئله را یاد بگیرید و کاملا بر درس ریاضی مسلط گردید. اگر شما هم از آن دسته از دانش آموزان و دانشجویانی هستید که متن درس را خوب می فهمید ولی تمرین و مسئله نمی توانید حل کنید، شرکت در کلاسهای خصوصی ریاضی می تواند برای شما مفید باشد. در این حالت باید به مدرس خودتان بگوئید که بیشتر بر حل تمرین و مسئله متمرکز شود تا ارائه درس.
در کلاس تدریس ریاضی یادداشت کردن جزوه فایده مهم دیگری هم دارد. جزوه ای که در کلاس ریاضی یادداشت کرده اید برای کلاسهای خصوصی ریاضی منبع اصلی خواهد بود. چون در نهایت امتحان ریاضی از مباحثی که در کلاس اصلی خودتان مطرح شده، گرفته خواهد شد. پس بهتر است در جلسات خصوصی ریاضی هم روی همین جزوه تمرکز داشته باشید. از طرف دیگر وقتی خودتان جزوه یادداشت می کنید خیالتان راحت است که کل مطالب در کلاس ریاضی را نوشته اید. جزوه ای که از دیگران می گیرید ممکن است کامل نباشد. برای 20 گرفتن در درس ریاضی این هم مهم است. باید دقیق باشید.
برای اینکه در درس ریاضی نمره بسیار عالی و حتی نمره20 بگیرید باید به خودتان نظم بدهید. مطالعه مقاله راهکارهای 20 گرفتن در ریاضی خیلی در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. اگر می دانید در درس ریاضی اشکالالت زیادی دارید از همان اول ترم درس خواندن و شرکت در کلاسهای خصوصی ریاضی را شروع کنید. ریاضی درسی نیست که با یک هفته مطالعه در ایام امتحانات بتوانید به خوبی از پس آن برآئید. ریاضی را در طول ترم بخوانید. البته کلاسهای خصوصی در ایام امتحانات هم برای جمع بندی درس و رفع اشکال مفید است. ولی اینکه بخواهید مطالعه تمامی مباحث را به ایام امتحانات واگذار کنید ایده خوبی نیست. خصوصا اگر بخواهید واقعا ریاضی را یاد بگیرید و نمره بالا بگیرید. برای قبولی با نمرات پایین ممکن است همان ایام فرجه ها و چند روز قبل از امتحان کافی باشد ولی برای 20 گرفتن باید در طول ترم و با نظم و برنامه ریزی درس بخوانید.
روش درست خواندن ریاضی کدام است؟ مقاله روش درست خواندن ریاضی در این زمینه مفید است. باید کتاب درسی ریاضی را در ابتدا بخوانید. بر مطالبی که در کتاب درسی ارائه شده است مسلط شوید. فرمولها را فقط حفظ نکنید بلکه کاربرد آنها در مسائل را هم متوجه شوید. تمرین و مسئله حل کنید. برای یادگیری بهتر درس ریاضی حل تمرین و مسئله بسیار مهم است. از کتاب حل تمرین درس استفاده نمائید. اول خودتان روی تمرینات فکر کنید و راه حل ارائه دهید سپس جواب را ببینید.
چگونه در ریاضی قوی شویم؟ اگر می خواهید در ریاضی قوی شوید باید به یادگیری ریاضی علاقه نشان دهید. با انگیزه درس بخوانید و در کلاسهای ریاضی به صورت کامل شرکت نمائید. در کلاسهای ریاضی با دقت و تمرکز به مطالب گوش دهید و از مدرس و معلم ریاضی خودتان هر سوالی که داشتید را بپرسید. در نهایت تنها راهکار برای قوی شدن در درس ریاضی حل تمرین و مسئله بیشتر است. تمرینات سطح بالا حل کنید و روی تمرینات فکر کنید و راه حل ارائه دهید تا ذهن شما قوی و قوی تر شود.
در کلاسهای ریاضی مرتب شرکت کنید و حضور فعال داشته باشید. تا جایی که وقت به شما اجازه می دهد تمرین و مسئله حل کنید و روی حل تمرینات و مسائل ریاضی فکر کنید. ریاضی را در طول زمان و در طول ترم بخوانید و یاد بگیرید و آنرا به ایام امتحانات موکول نکنید. افرادی که ریاضی را خوب بلد هستند فقط بیشتر از شما وقت گذاشته اند و تمرین و مسئله حل نموده اند.
در نهایت اگر می خواهید در ریاضی در حد نوابغ ظاهر شوید و کاملا در این زمینه قوی شده و ریاضی را به صورت مفهومی و پایه ای یاد بگیرید، تا جایی که می توانید تمرین و مسئله حل نمائید. افرادی که ریاضی را خیلی خوب بلد هستند خیلی تمرین حل کرده اند. تمرینات سطح بالاتری برای ریاضی حل کنید و در درس ریاضی قوی تر و قوی تر شوید. حل تمرین و مسئله بهترین روش برای قوی شدن در درس ریاضی است.
عبارتهای کلیدی: نحوه حل تمرین و مسئله برای درس ریاضی، چگونه تمرینات ریاضی را حل کنیم
منبع: ایران مدرس

چگونه,امتحان,ریاضی,موفق,شویم,نمره,خوب,قبول,شویم؟,...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : شنبه 28 مرداد 1396 ساعت: 13:05