آموزش بهتر ریاضی، چگونه ریاضی را بهتر یاد بگیریم؟ :: مدرس، معلم و استاد تدریس خصوصی ریاضی و ریاضیات دبیرستان، ابتدایی، کنکور و دانشگاه

آموزش بهتر ریاضی، چگونه ریاضی را بهتر یاد بگیریم؟

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  در این بخش مطالبی در زمینه آموزش بهتر ریاضی، چگونه ریاضی را بهتر یاد بگیریم؟ و .... ارائه می گردد. در ابتدای کار در کلاس ریاضی با دقت به درسی که ارائه می شود و تمرینات و مثالهایی که برای آن حل می گردد گوش دهید. در همان کلاس ریاضی سعی کنید تمرینات و مثالهایی که حل می شود را خوب یاد بگیرید و در جزوه خودتان یادداشت کنید. هر نکته ای که برای تمرینات و مثالها گفته می شود را یادداشت نمائید و هر سوالی از حل تمرینات و مثالها داشتید بپرسید.
  حین حل تمرینات و سوالهای ریاضی به درستی از حل تمرین استفاده نمائید. استفاده درست از حل تمرین به این معنی است که خیلی سریع سراغ جواب نروید. بر روی هر کدام از تمرینات و مسائل حداقل 10 دقیقه فکر کنید. وقتی فکر می کنید قوی تر می شوید. لازمه این کار آن است که ریاضی را در طول ترم بخوانید. در ایام امتحانات زمان کافی برای حل تمرینها با این روش وجود ندارد.
  برای یادگیری بهتر ریاضی در کلاسهای مدرسه یا کلاسهای تدریس ریاضی دانشگاه به صورت کامل شرکت کنید. حتی اگر لازم شد از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی هم استفاده نمائید. ولی در کنار همه ی این موارد باید حل تمرین و مسئله را در نظر داشته باشید. برای آموزش بهتر درس ریاضی کتاب درسی را خوب بخوانید، از کتابهای کمک آموزشی استفاده کنید و مرور روزانه و هفتگی را هم در برنامه خودتان بگنجانید. ولی باز همانطور که گفته شد، حل تمرین و مسئله را هم فراموش نکنید. برای آموزش و یادگیری بهتر ریاضی و کسب نمره ی بالا در درس ریاضی موارد زیر را در نظر داشته باشید:
  1- برای کسب نمره خوب در درس ریاضی هدف مشخصی داشته باشید.
  2- نمره ای که در درس ریاضی می خواهید این ترم کسب کنید را به وضوح برای خودتان مشخص کنید.
  3- در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و دانشگاه حاضر باشید.
  4- درس ریاضی را در طول ترم بخوانید و به شب امتحان موکول نکنید.

  5- در کلاسهای تدریس ریاضی تمرکز داشته باشید.

  6- هر سوالی که در کلاس برایتان پیش آمد بپرسید و یا یادداشت کنید که بعدا بپرسید.
  7- به سوالاتی که سایر دانش آموزان یا دانشجویان می پرسند گوش دهید.
  8- بعد از کلاسهای تدریس ریاضی درس را مرور کنید.

  بعد از یادگیری هر درسی و از جمله درس ریاضی، روند فراموش شدن مباحث آغاز می گردد. یعنی به تدریج و با گذشت زمان مطالب به دست فراموشی سپرده خواهد شد. با مرور بعد از کلاسهای تدریس ریاضی این روند فراموشی کند شده و مطالب مدت بیشتری در ذهن شما باقی می ماند. مطلب دیگر اینکه با مرور مطالب ارائه شده ریاضی بعد از کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و دانشگاه، اگر جایی سوالی داشته باشید و یا مطلبی را خوب یاد نگرفته باشید، می تواند مطلب یا مبحث مورد نظر را یادداشت نموده و در جلسه بعدی تدریس از معلم و استاد خودتان بپرسید.

  9- در صورت لزوم از جلسات تدریس خصوصی ریاضی استفاده کنید.

  10- برای مشاهده مدرسین ریاضی بر روی عبارت مدرس خصوصی ریاضی کلیک کنید.
  اگر در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و دانشگاه غایب بوده اید و یا از نحوه تدریس مدرس و استاد ریاضی خودتان در مدرسه یا دانشگاه راضی نیستید و درس را خوب متوجه نمی شوید، در هر صورت، استفاده از کلاسهای خصوصی ریاضی می تواند مفید و موثر باشد. در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی، درس ریاضی را به بهترین شکل ممکن می توانید آموزش ببینید. در کلاسهای خصوصی ریاضی فرصت و زمان بیشتری برای رفع اشکال، حل تمرین و مسئله، توضیح مسائل و مثالها و ... وجود دارد. کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی تا شب امتحان می تواند ادامه پیدا کند و مدرس خصوصی می تواند به صورت کامل از شاگردهای خودش حمایت کند. کلاسهای تدریس خصوصی به نسبت کلاسهای مدرسه و دانشگاه جو راحت تری هم دارد.

  11- حین مرور درس هر سوالی که پیش آمد یادداشت کنید تا جلسه بعد بپرسید.

  12- سوالاتی که در کلاس تدریس ریاضی یا جلسات تدریس خصوصی ریاضی حل شده است را دوباره حل کنید.

  بعد از کلاسهای تدریس ریاضی و کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی حتما مطالب تدریس شده را مرور نموده و تمرینها را دوباره حل کنید.

   در طول ترم درس ریاضی را بخواند. خواندن ریاضی را به ایام امتحانات موکول نکنید. ریاضی برای یادگیری به حل تمرین و مسئله نیاز دارد. برای یادگیری بهتر آن باید وقت کافی برای حل تمرین و مسئله داشته باشید. بنابراین در طول ترم ریاضی بخوانید.

  کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه یا دانشگاه را جدی بگیرید. برای یادگیری بهتر درس ریاضی باید در کلاسهای ریاضی حضور فعالی داشته باشید. فقط حضور در کلاس مهم نیست. بلکه در کنار ان باید با دقت به مطالب ارائه شده گوش دهید، جزوه یادداشت نمائید و سوال بپرسید. هر سوالی که برایتان پیش آمد از مدرس ریاضی و یا استاد ریاضی خودتان بپرسید. اگر می دانید سوال شما به پایه های قبل بر می گردد، در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی آن را از معلم خصوصی ریاضی خودتان بپرسید.
  اگر می خواهید ریاضی را بهتر و بهتر یاد بگیرید و در آموزش ان موفق باشید و در امتحانات و کنکور ریاضی موفق باشید، تا جایی که می توانید تمرین  مسئله حل کنید. تمرین مادر یادگیری است. هر چه تعداد تمریناتی که حل می کنید بیشتر و بیشتر باشد، تسلط شما بر درس ریاضی هم بیشتر و بیشتر خواهد شد. ابتدا از سوالات و تمرینات حل شده شروع کنید و به تدریج به سمت حل کردن مسائل سطح بالاتر و سخت تر حرکت کنید.
  بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان که به علت وجود اشکالات فراوانی که هیچ وقت به انها پاسخ داده نشده است و هیچ وقت حتی جرات پرسیدن سوال برای برطرف کردن این اشکالات را نداشته اند، از درس و تحصیل سرخورده شده اند و کلا از درس ریاضی تنفر دارند، با شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی می توانند امیدوارانه و با انگیزه فراوان به درس و تحصیل برگردند.

  iranmodares

  نحوه آموزش و یادگیری بهتر درس ریاضی

  کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی می تواند تا روز امتحان ادامه یابد. معمولا دانشجویان و دانش آموزانی که با استفاده از کلاسهای تدریس ریاضی دوباره به درس ریاضی علاقه مند شده اند و می خواهند نتیجه خوبی بگیرند، در ایام امتحانات کمی استرس دارند. مدرس ریاضی با برگزاری جلسات جمع بندی و رفع اشکال در این ایام و ارائه مشاوره می تواند کمک زیادی به یادگیری بهتر و موفقیت شاگردان خودش در امتحان ریاضی بکند.
  در کلاسهای گروهی مدرسه و دانشگاه چون معلم اصلی و استاد اصلی درس در حال تدریس می باشد و در نهایت از مطالبی که ایشان ارائه می کند امتحان گرفته می شود، بهتر است که حضور مداوم و فعال داشته باشید. جزوه ای که در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و دانشگاه یادداشت می کنید بسیار خوب و ارزشمند است. چون علاوه بر اینکه درس را یاد می گیرید، سر فصل مطالب را هم یادداشت کرده اید و در کلاسهای خصوصی ریاضی هم می توانید از همین جزوه استفاده نمائید. در کلاسهای گروهی ریاضی مزیتی که وجود دارد این است که ممکن است توسط سایر همکلاسی هایتان سوالاتی پرسیده شود که اگر به آنها دقت کنید و جواب استاد یا مدرس ریاضی خودتان را دنبال نمائید، نکات خوبی برای یادگیری وجود دارد. نکته دیگر اینکه در این کلاسها معمولا ممکن است بر روی یک مسئله بحث شود و در قالب همین بحث ها مطالب مفیدی را یاد خواهید گرفت.
  استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی در ایام امتحانات و یا در ایام تابستان هم می تواند مفید باشد. در ایام امتحانات بیشتر برای رفع اشکال و حل تمرینات و مسائل بیشتر می توان از جلسات تدریس خصوصی ریاضی استفاده کرد. اگر خودتان در طول ترم درس ریاضی را خوب خوانده باشید و یا در طوا ترم در کلاسهای مدرسه و دانشگاه و کلاسهای خصوصی ریاضی حاضر بوده باشید و متن کتاب درسی را بلد باشید، استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی در ایام امتحانات برای جمع بندی و یادگیری بهتر و یا برای حل تمرینات و مسائل بیشتر می تواند واقعا مفید و کمک کننده باشد. البته استفاده از این کلاسهای خصوصی ریاضی در ایام امتحانات برای خواندن کل کتاب درسی (در صورتیکه قبلا این کار را انجام نداده باشید) می تواند کمی سخت و ریسکی باشد. به این معنی که هر چند شرکت در کلاسهای خصوصی ریاضی خوب و موثر است ولی نباید مطالعه کل کتاب درسی و خواندن کل درس ریاضی را به امید کلاسهای خصوصی به ایام امتحانات موکول نمائید.
  اگر سوال چگونه ریاضی را بهتر یاد بگیریم برای شما هم مطرح است و می خواهید درس ریاضی را به صورت عمقی و مفهومی یاد بگیرید و در درس ریاضی 20 بگیرید، موارد زیر را مد نظر داشته باشید:
  1- برای یادگیری بهتر درس ریاضی در مرحله اول باید به صورت مرتب در کلاسهای ریاضی مدرسه و دانشگاه شرکت کنید. در کلاسهای مدرسه و دانشگاه با دقت به مطالب ارائه شده گوش دهید و جزوه یادداشت نمائید.
  2- تلاش کنید با تمرکز کامل در کلاسهای ریاضی حضور داشته باشید. به سوالات همکلاسی هایتان گوش دهید و جوابی که مدرس ریاضی ارائه می دهد را بشنوید. ممکن است این سوالات بعدا برای شما هم پیش بیاید.
  3- هر سوالی که برای خودتان پیش امد از مدرس ریاضی خودتان بپرسید. اگر زمان مناسبی برای پرسیدن سوال نبود، یادداشت کنید تا بعدا بپرسید. هیچ سوالی را بدون پاسخ نگذارید.
  4- قبل از شرکت در کلاس ریاضی خودتان نیم نگاهی به مطالبی که قرار است تدریس شود بیندازید. اگر به صورت کامل درس را نمی فهمید ایرادی ندارد همین که ذهنیتی داشته باشید خوب است.
  5- برای یادگیری بهتر درس ریاضی در کلاس ریاضی جزوه یادداشت کنید. به امید جزوه دیگران نباشید. نکات مهم را خودتان بهتر تشخیص می دهید. در ضمن، با نوشتن مطالب یادگیری بهتر اتفاق می افتد.

  برای آموزش و یادگیری بهتر درس ریاضی از تمامی امکاناتی که در دسترس دارید باید استفاده کنید. از کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و دانشگاه و کلاسهای خصوصی ریاضی بهره ببرید. کتاب درسی ریاضی را خوب بخوانید و تمرین و مسئله حل کنید. هرچه تمرینات بیشتری را حل کنید، تسلط شما بیشتر می شود. در طول ترم درس بخوانید و با برنامه ریزی درس بخوانید. هر سوالی که در درس ریاضی برایتان پیش آمد از مدرس و معلم ریاضی خودتان بپرسید. برای یادگیری ریاضی اشتیاق نشان دهید و با انگیزه مطالعه کنید. ریاضی یکی از دروس مهم در دبیرستان و دانشگاه است و اگر این درس را به صورت پایه ای یاد بگیرید در دروس دیگر هم حین حل مسائل آن دروس اشکال نخواهید داشت. چون به هر حال برای حل مسائل فیزیک، شیمی و ... ممکن است لازم باشد از روابط مثلثاتی، انتگرال، هندسه و ... استفاده کنید. مطالعه ریاضی در طول ترم و حل تمرینات و مسائل ریاضی می تواند به موفقیت شما در این درس و حتی گرفتن نمره 20 ریاضی و یادگیری بهتر آن کمک کند.
  ریاضی و فیزیک جزوه دروس اصلی و پایه ای برای بسیاری از رشته ها هستند. در مقطع دبیرستان برای رشته ریاضی فیزیک این دو درس اصلی ترین دروس هستند و برای رشته تجربی هم از مهمترین دروس می باشد. برای رشته های دیگر مانند رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش و رشته های انسانی و .... هم تا حدی مهم می باشند ولی اهمیت آنها به اندازه رشته های ریاضی و تجربی نیست. اگر در مقطع دبیرستان یا متوسطه مشغول به تحصیل هستید، کلاسهای خصوصی ریاضی و فیزیک برای یادگیری بهتر دروس، گرفتن نمره خوب در امتحانات و کسب درصد بالا در کنکور می تواند کاملا مفید باشد. برای مشاهده لیست مدرسین فعال در زمینه آموزش و تدریس خصوصی ریاضی و فیزیک به ترتیب بر روی عبارتهای تدریس خصوصی ریاضی و تدریس خصوصی فیزیک کلیک کنید.
  نمونه سوالات امتحانی حل کنید. در طول ترم و خصوصا در ایام امتحانات حل سوالات امتحانی برای یادگیری بهتر درس بسیار خوب است. البته اول کتاب را بخوانید و تمرینات و مسائل را حل کنید و در پایان سراغ نمونه سوالات امتحانی ریاضی و فیزیک بروید. حل سوالات امتحانی دید خوبی در رابطه با نحوه مطرح شدن سوالات در امتحان به شما می دهد (برای دانلود رایگان سوالات امتحانی، جزوه های آموزشی، کتاب، تست کنکور و ... ریاضی و فیزیک به ترتیب بر روی عبارتهای دانلود رایگان جزوه و سوال ریاضی و دانلود رایگان جزوه و سوال فیزیک کلیک کنید).
   کلاسهای نیمه خصوصی ریاضی و فیزیک هم می تواند مفید باشد. اگر برای شرکت در کلاسهای خصوصی مشکل مالی دارید و نمی توانید هزینه را پرداخت نمائید راهکار دیگری که وجود دارد استفاده از کلاسهای نیمه خصوصی است. می توانید با یکی دو نفر از دوستانتان هماهنگ کنید و دو یا سه نفره در کلاسهای خصوصی شرکت نمائید و هزینه کلاس را تقسیم بر دو یا سه کنید.
   یادداشت برداری کنید. در کلاس تدریس ریاضی و فیزیک یادداشت برداری کنید. حین حل تمرین و مسئله یادداشت برداری کنید. وقتی سوالات امتحانی را حل می کنید نکات مهم را بنویسید. دفترچه کوچکی داشته باشید و در تمامی مواردی که کفته شد مهمترین نکات را یادداشت کنید. در ایام امتحانات همین دفترچه کوچک خیلی مفید خواهد بود.

  با توجه به مطالب ارائه شده، برای موفقیت در درسهای مهم ریاضی و فیزیک و گرفتن نمره خوب در این دو درس می توانید از کلاسهای تدریس خصوصی استفاده نمائید. در کنار ان شرکت در کلاسهای اصلی مدرسه و دانشگاه، خواندن کتاب درسی، حل تمرین و مسئله در طول ترم و خواندن درس در طول ترم، مرورها منظم و .... برای آموزش بهتر این دو درس کاملا مفید و موثر است.
  منبع: ایران مدرس

  نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : شنبه 28 مرداد 1396 ساعت: 13:05
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها