چگونه در کنکور 97 و 98 ریاضی را 100 درصد بزنیم؟ | بلاگ

چگونه در کنکور 97 و 98 ریاضی را 100 درصد بزنیم؟

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

اگر می خواهید در کنکور 97 و کنکور 98 درس ریاضی را خیلی خوب و حتی 100 درصد بزنید باید نظم خیلی خوبی به خودتان بدهید. 100 درصد زدن ریاضی کار راحتی نیست و برای بدست آوردن آن باید با پشتکار و اراده درس بخوانید. در مرحله اول کتاب درسی را زیر و رو کنید. متن کتاب درسی را عالی بخوانید. تمرینات و مثالها را حل کنید و کوچکترین اشکال را بی جواب نگذارید. از مدرس ریاضی و یا معلم خصوصی ریاضی خودتان سوال بپرسید (برای مشاهده لیست مدرسین ریاضی بر روی عبارت تدریس خصوصی ریاضی کلیک کنید). برای موفقیت در ریاضی کنکور و صد درصد زدن ریاضی کنکور در کنکور97 و کنکور98 کلاسهای خصوصی ریاضی کنکور هم می تواند کاملا موثر باشد. بعد از خواندن کتاب درسی به صورت کامل و حل تمرین و مسئله، تست کنکور بزنید. تست های کنکور استاندارد بزنید. تست های کنکور ریاضی سالهای قبل را کامل کار کنید و حتی چند بار بزنید. نکات مهم و اشکالات را یادداشت کنید و بپرسید. در ادامه نکات تکمیلی برای موفقیت در ریاضی کنکور و 100درصد زدن آن ارائه شده است.

iranmodares

راهکارهای 100 درصد زدن ریاضی در کنکور 97 و کنکور 98

مطالعه عمیق و صحیح درس ریاضی: قبل از هر چیز سعی کنید با یک مطالعه عمیق و مفهومی درس ریاضی و مباحث ارائه شده در آن را به خوبی فرا بگیرید. تعاریفی که ارائه می شود را بفهمید و مفاهیم را درک کنید. یادگیری اولیه از طریق تست زدن فایده ندارد چون تمامی مطالب، ممکن است پوشش داده نشود. بنابراین برای مطالعه اولیه ریاضی کنکور از خود کتاب درسی و جزوات کلاسی استفاده نمائید.
اگر بخواهید در کنکور 97 و 98 ریاضی را خوب بزنید باید مطالب را به صورت عمقی و پایه ای یاد بگیرید. باید در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و در صورت لزوم کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی شرکت کنید. برای موفقیت در ریاضی کنکور باید درس را خوب مرور نمائید، تمرین و مسئله حل کنید و بر مطالب ارائه شده در کلاسهای تدریس ریاضی مسلط شوید.
نکات تکمیلی برای موفقیت در ریاضی کنکور: برای موفقیت در کنکور ریاضی و کسب درصد بالا در ریاضی کنکور اینکه بتوانید بهترین استاد ریاضی کنکور را پیدا کنید و با ایشان درس ریاضی را کار کنید بسیار خوب و مفید است. شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی برای موفقیت در کنکور ریاضی کاملا می تواند موثر و مفید باشد. ولی در کنار این کلاسها تلاش و پشتکار خودتان هم لازم است. اگر خودتان انگیزه نداشته باشید و هدف واضح و مشخصی را برای خودتان تعریف نکرده باشید، شرکت در کلاسهای متعدد و استفاده از تجربیات بهترین اساتید کنکور هم برایتان فایده نخواهد داشت.
با حل تست های کنکور و مسائل بیشتر تسلط خود را افزایش دهید. حین تست زنی نکات مهم تست ها را برای مرورهای بعدی یادداشت کنید.
ریاضی کنکور یکی از دروسی است که در کنکور سراسری و آزاد برای رشته های تجربی و ریاضی بسیار مهم بوده و کسب درصد بالا در درس ریاضی کنکور می تواند به مقدار زیادی بر روی رتبه نهایی کنکور تاثیر بگذارد.
مرورهای منظم درس ریاضی: در برنامه درسی کنکوری خود مرورهای منظمی برای درس ریاضی در نظر بگیرید. در این مرورها، مطالب ارائه شده در کلاسهای ریاضی مدرسه، جلسات تدریس خصوصی ریاضی، نکاتی که حین تست زنی یادداشت کرده اید و خلاصه جزوات خودتان را مرور خواهید کرد.
تست زنی صحیح و اصولی: به منظور آمادگی برای کنکور و صد درصد زدن ریاضی در کنکور 97 و 98، در کنار مطالعه و حل تمرین و مرور، یکی از مواردی که باید در برنامه شما گنجانده شود، تست زنی صحیح و اصولی است. هر چه تعداد تست هایی که کار می کنید بیشتر باشد، تسلط شما بر درس ریاضی افزایش خواهد یافت. در ابتدای کار تست ها را یکی یکی و بدون لحاظ کردن وقت بزنید. بعد از مدتی سعی کنید تست های ریاضی را به صورت زمان بندی شده و 10 تا 10 تا و یا با تعداد بیشتر بزنید. موارد زیر هم می تواند مفید باشد:

استفاده از تست های معتبر برای تمرین تست زنی (تست های سالهای گذشته)
 تست زنی به صورت مفهومی در ابتدای کار و تست زنی سرعتی در حالت تسلط
 برنامه ریزی منظم و مرورهای دوره ای مناسب
 علامت زدن تست های مهمتر حین تست زنی و مرور آنها در ایام امتحانات

خودتان بهتر می دانید، شما در جلسه کنکور به مباحثی می توانید پاسخ دهید که بر آنها مسلط باشید و حضور ذهن کامل داشته باشید. خیلی وقتها برای جواب دادن به یک تست یک فرمول را لازم دارید و آن فرمول یادتان رفته است. بنابراین با مرورهای منظم سعی کنید فراموشی در جلسه کنکور را به حداقل برسانید. در برنامه درسی خودتان حتما مرور را در نظر بگیرید.
در قدم بعد سراغ تمرینها و مسائل جدید بروید. سعی کنید تمرینهای جدید را خودتان حل کنید. به هر تمرینی در حد ده دقیقه فکر کنید و برای آن وقت بگذارید. در نهایت بعد از وقت گذاشتن برای هر تمرین می توانید سراغ حل المسائل بروید. اینکه هر تمرینی را که دیدید سراغ حل المسائل بروید روش درستی نیست. ابتدا خودتان به مسائل جدید فکر کنید و برای انها راه حلی ارائه بدهید. در نهایت اگر نتوانستید مسئله یا تمرین را حل کنید حل االمسائل را ببینید.
بنابر مطالبی که گفته شد، اگر می خواهید ریاضی را خوب یاد بگیرید و  در امتحانات موفق شوید و در کنکور هم درصد بالایی برای آن بزنید، سعی کنید در کلاس تدریس ریاضی و یا جلسات تدریس خصوصی ریاضی جزوه یادداشت کنید و نکات مهم را بنویسید. حین نوشتن مشخص می شود که آیا مطلب را یاد گرفته اید یا نه.
پشتکار داشتن در ایام کنکور و در نظر گرفتن ساعت مطالعه لازم: برای کسب درصد بالا در درس ریاضی در کنکور و در کل برای موفقیت در کنکور باید پشتکار داشته باشید. سعی کنید به اندازه کافی برای مطالعه و تست زنی و شرکت در کلاسها وقت بذارید.
عامل دیگری که برای 100 درصد زدن ریاضی کنکور در کنکور 97 و 98 مهم است پشتکار و تلاش خودتان است. اگر می خواهید در کنکور و ریاضی کنکور موفق باشید باید برنامه ریزی خوبی داشته باشید و تا جایی که می توانید در ایام کنکور از وقت خودتان به بهترین شکل استفاده نمائید. با داشتن تلاش و پشتکاری حتی می توانید از کسانی که از نظر بهره هوشی از شما بالاتر هستند پیشی بگیرید. هیچ عاملی جای تلاش و پشتکار را برای موفقیت در ریاضی کنکور، موفقیت در کنکور و موفقیت در زندگی نمی گیرد.
برای کسب درصد 100 در ریاضی کنکور و موفقیت در ریاضیات کنکوری باید برنامه ریزی خوبی داشته باشید و به خودتان اعتماد کنید. باید 100 درصد تلاشتان را بر روی هدفتان متمرکز نموده و تا جایی که ممکن است از تمام وقت خودتان برای رسیدن به آن استفاده نمائید. از مدرسین خصوصی ریاضی و افرادی که در کنکور موفق بوده اند در این زمینه مشورت بگیرید و با اطمینان به سوی موفقیت گام بردارید.

iranmodares

چگونه ریاضی کنکور97 و کنکور98 را صد بزنیم؟

برای درس ریاضی حل تمرین بسیار مهم است. تمرینها را خوب بفهمید و برای خودتان توضیح دهید. اگر تمرین یا سوالی را نتوانستید حل کنید از مدرس ریاضی و یا معلم خصوصی ریاضی خودتان بپرسید. در نهایت تست بزنید. هر چه تست های بیشتری برای ریاضی کار کنید بهتر است. برای تست کار کردن هم از کتاب های معتبر تست زنی استفاده نمائید. اگر در کلاسهای تدریس ریاضی شرکت کرده باشید، کتاب درسی ریاضی را خوب خوانده باشید و تمرین و مسئله حل کرده باشید، حین تست زدن کارتان خیلی راحت تر خواهد بود. برای دانلود تست های کنکور ریاضی بر روی عبارت تست کنکور ریاضی کلیک نمائید. مطالعه مقاله مهمترین عوامل برای موفقیت در امتحانات و کنکور ریاضی و فیزیک هم می تواند مفید باشد.
اگر بخواهید در کنکور ریاضی را خوب بزنید باید مطالب را به صورت عمقی و پایه ای یاد بگیرید. باید در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و در صورت لزوم کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی شرکت کنید. برای موفقیت در ریاضی کنکور باید درس را خوب مرور نمائید، تمرین و مسئله حل کنید و بر مطالب ارائه شده در کلاسهای تدریس ریاضی مسلط شوید. برای کسب درصد بالای ریاضی کنکور باید خوب تست کار کنید و تست ها را با در نظر گرفتن زمان استاندارد بتوانید بزنید.

منبع: ایران مدرس

چگونه,کنکور,ریاضی,درصد,بزنیم؟,...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : شنبه 28 مرداد 1396 ساعت: 13:05