چگونه ریاضی مطالعه کنیم؟

ساخت وبلاگ
چکیده : اگر می خواهید در درس ریاضی موفق باشید و در امتحان قبول شوید و نمره خوبی بگیرید باید چگونگی مطالعه صح... با عنوان : چگونه ریاضی مطالعه کنیم؟ بخوانید :
اگر می خواهید در درس ریاضی موفق باشید و در امتحان قبول شوید و نمره خوبی بگیرید باید چگونگی مطالعه صحیح ریاضی را بلد باشید.
قبل از آنکه بخواهید چگونگی مطالعه صحیح و درس ریاضی را بلد باشید، برای موفق شدن در درس ریاضی باید نکات دیگری را هم رعایت کنید. در کلاسهای ریاضی به صورت کامل شرکت کنید. در کلاس تدریس ریاضی به مطالب ارائه شده با دقت گوش کنید. در کلاس تدریس ریاضی جزوه یادداشت نمائید تا حواستان جمع باشد. هر سوالی که برایتان پیش امد را بپرسید.
قبل از شرکت در کلاس ریاضی نیم نگاهی به مطالب بیندازید و بعد از کلاس ریاضی درس را مرور کنید. بین جلسات تدریس ریاضی تمرین و مسئله حل کنید و درس را در طول ترم بخوانید. مطالعه ریاضی را برای ایام امتحانات باقی نگذارید. برای درس ریاضی تا جایی که ممکن است تمرین و مسئله حل کنید. حل تمرین بیشتر برای درس ریاضی مساوی با تسلط بیشتر بر آن است.
در س ریاضی را به صورت عمقی و مفهومی بخوانید. برای درس ریاضی تمرین حل کنید. مثالهایی که در درس ریاضی و در کلاس ریاضی حل شده است را خودتان دوباره حل کنید. کتاب درسی را برای مطالعه در اولویت اول قرار دهید. تمرینات متن کتاب را حل کنید. اگر تمرین و سوالی را بلد نبودید خیلی سریع سراغ حل تمرین نروید. خودتان کمی به تمرینات فکر کنید و راه حلی برای آن بنویسید. از حل المسائل به درستی استفاده کنید. اگر می خواهید تمرین و مثالی را حل کنید و جواب آن را نمی دانید، 10 دقیقه یا یک ربع فکر کنید و راه حل مناسبی ارائه دهید. درست هم نباشد موردی ندارد. همین که راه حل ارائه دهید مهم است. بعدا حل المسائل را ببینید و راه حل خودتان را اصلاح کنید.
iranmodares

نحوه مطالعه درست، صحیح و اصولی ریاضی


اگر در درس ریاضی اشکالات پایه ای دارید و حین مطالعه درس را خوب نمی فهمید و در کلاس ریاضی مدرسه یا دانشگاه هم خوب مطالب را درک نمی کنید، از مدرسین خصوصی ریاضی کمک بگیرید. برای مشاهده لیست مدرسین ریاضی بر روی عبارت آموزش و تدریس خصوصی ریاضی کلیک کنید. در کلاسهای خصوصی ریاضی هر اشکالی قابل برطرف کردن است. درس ریاضی یکی از دروسی است که معمولا دانشجویان و دانش آموزان زیادی با یادگیری آن مشکل داشته و روشهای مختلفی را برای آموزش ریاضی و رفع اشکال آن امتحان می کنند. یکی از راههای یادگیری و آموزش ریاضی، علاوه بر حضور در کلاسهای تدریس ریاضی در مدرسه، استفاده از جلسات و کلاسهای خصوصی ریاضی است. اگر در بعضی از مباحث ریاضی اشکال دارید، برای یادگیری بهتر درس ریاضی از کلاسهای خصوصی ریاضی استفاده کنید. در کلاسهای خصوصی ریاضی درس را مفهومی تر می توانید آموزش ببینید. ممکن است در بعضی از مطالب ریاضی اشکالات شما به پایه های قبل برگردد. در کلاسهای خصوصی ریاضی می توانید این اشکالات را هم برطرف نمائید.
برای دانلود رایگان جزوات اموزشی ریاضی، نمونه سوالات امتحانی برای درس ریاضی، تست کنکور و سوالات کنکوری ریاضی، حل تمرینات و حل مسائل ریاضی و .... بر روی عبارت دانلود سوال و جزوه ریاضی کلیک نمائید. هر کاری را که در زندگی بخواهید با موفقیت انجام دهید به برنامه ریزی احتیاج دارید. برای یادگیری و آموزش ریاضی نیز داشتن یک برنامه خوب و منسجم لازم است. برای مرور درس ریاضی، شرکت در کلاسها و حل مثال و تمرین زمان مشخصی را در نظر بگیرید.حل تمرینات و مسائل حل شده در کلاس درس ریاضی: مسائل و تمریناتی که در کلاس تدریس ریاضی حل شده است را یکبار دیگر خودتان حل کنید. حل مسائل را برای خودتان شرح دهید.
جزوه برداشتن در کلاس درس: سعی کنید در کلاس درس حتما خودتان جزوه بردارید. هنگام نوشتن مطالب بهتر برای شما جا می افتد. ممکن است نکاتی به نظر شما مهم باشد که دیگران در جزوه خودشان آنها را یادداشت نکنند. بنابراین کپی گرفتن از جزوه سایر دانش آموزان و دانشجویان راه حل خوبی نیست. شما جزوه خودتان را بهتر خواهید فهمید.
اولویت دادن به کتاب درسی ریاضی برای مطالعه: قبل از اینکه سراغ کتابهای کمک درسی و کتابهای کمک آموزشی بروید خود کتاب درسیتان را بخوانید. کتابهای کمک آموزشی بر مبنای همین کتاب درسی نوشته شده اند. اگر کتاب درسی را خوب بلد باشید توضیحات ارائه شده در کتابهای کمک آموزشی را هم بهتر می فهمید.
مطالعه ریاضی در طول ترم و نه فقط در شب امتحان: بارها و بارها توصیه شده است که درس ریاضی را در طول ترم بخوانید. ریاضی درس شب امتحانی و حتی ایام امتحانی نیست. اگر می خواهید به خوبی از پس درس ریاضی برآئید و در ایام امتحانات استرس هم نداشته باشید، درس را در طول ترم بخوانید. اگر بخواهید درس را در ایام امتحانات بخوانید بعد از امتحانات هم خیلی زود آن را فراموش کرده و سالهای بعد هم در یادگیری ریاضی مشکل خواهید داشت.
به هیچ عنوان خواندن درس ریاضی را به ایام امتحانات موکول نکنید. ریاضی درس شب امتحانی نیست. خواندن و یاد گرفتن ریاضی در ایام امتحانات واقعا سخت است. اگر هم بتوانید به این ترتیب درس را پاس کنید، در مقاطع بعدی به مشکل خواهید خورد.
برای آموزش و یادگیری بهتر درس ریاضی از تمامی امکاناتی که در دسترس دارید باید استفاده کنید. از کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و دانشگاه و کلاسهای خصوصی ریاضی بهره ببرید. کتاب درسی ریاضی را خوب بخوانید و تمرین و مسئله حل کنید. هرچه تمرینات بیشتری را حل کنید، تسلط شما بیشتر می شود. در طول ترم درس بخوانید و با برنامه ریزی درس بخوانید. هر سوالی که در درس ریاضی برایتان پیش آمد از مدرس و معلم ریاضی خودتان بپرسید. برای یادگیری ریاضی اشتیاق نشان دهید و با انگیزه مطالعه کنید. ریاضی یکی از دروس مهم در دبیرستان و دانشگاه است و اگر این درس را به صورت پایه ای یاد بگیرید در دروس دیگر هم حین حل مسائل آن دروس اشکال نخواهید داشت. چون به هر حال برای حل مسائل فیزیک، شیمی و ... ممکن است لازم باشد از روابط مثلثاتی، انتگرال، هندسه و ... استفاده کنید. مطالعه ریاضی در طول ترم و حل تمرینات و مسائل ریاضی می تواند به موفقیت شما در این درس و حتی گرفتن نمره 20 ریاضی و یادگیری بهتر آن کمک کند.
چگونه شب امتحان ریاضی بخوانیم؟ بارها و بارها گفته شده است که بهتر است مطالعه ریاضی که درس زمان بری برای یادگیری است را به شب امتحان موکول نکنید. اگر تا قبل از شب امتحان ریاضی درس را خوانده باشید شب امتحان می توانید درس را مرور کنید، تمرینات بیشتری حل کنید و نمونه سوال امتحانی برای درس ریاضی حل نمائید. اگر تا شب امتحان خیلی خوب درس را نخوانده اید سعی کنید بر بخشهایی که تا حدی بلد هستید مسلط شوید. در این زمینه هم مطالعه مقاله چگونه شب امتحان ریاضی بخوانیم موثر است.
چگونه برای امتحان ریاضی تمرین کنیم؟ در مرحله اول تمرینات و مثالهای حل شده کتاب درسی را یک بار دیگر مرور کنید. برای خودتان تمرینات ریاضی را تشریح نمائید. اگر در تمرینات حل شده و مثالها اشکال دارید از معلم ریاضی و یا مدرس خصوصی خودتان سوال بپرسید. در مرحله بعد سراغ تمرینات حل نشده کتاب درسی بروید. روی تمرینات فکر کنید و راه حلی بنویسید. حتی اگر راه حل شما درست نباشد و در یک سطر هم نوشته شده باشد ایرادی ندارد. مهم این است که فکر کنید. در ادامه از روی حل المسائل جواب را ببینید و اشکالات خودتان را برطرف نمائید.
در کلاسهای ریاضی مرتب شرکت کنید و حضور فعال داشته باشید. تا جایی که وقت به شما اجازه می دهد تمرین و مسئله حل کنید و روی حل تمرینات و مسائل ریاضی فکر کنید. ریاضی را در طول زمان و در طول ترم بخوانید و یاد بگیرید و آنرا به ایام امتحانات موکول نکنید. افرادی که ریاضی را خوب بلد هستند فقط بیشتر از شما وقت گذاشته اند و تمرین و مسئله حل نموده اند.
منبع: ایران مدرس
چگونه,ریاضی,مطالعه,کنیم؟,...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : شنبه 28 مرداد 1396 ساعت: 13:05