چگونه برای امتحان ریاضی درس بخوانیم و نمره خوبی بگیریم؟ | بلاگ

چگونه برای امتحان ریاضی درس بخوانیم و نمره خوبی بگیریم؟

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

اگر می خواهید در امتحان ریاضی نمره خوبی بگیرید باید ریاضی را در طول زمان بخوانید. باید برای یادگیری و آموزش ریاضی وقت بگذارید. شاید با خواندن ریاضی فقط در ایام امتحانات بتوانید نمره قبولی بگیرید ولی به این ترتیب ریاضی را خوب یاد نخواهید گرفت. اگر این ترم هم قبول شوید در ترمهای بعد، اشکالاتی که از این ترم برای شما باقی مانده است برای شما مشکل ساز خواهد شد. برای یادگیری درس ریاضی باید تمرین و مسئله حل کرد. در ایام امتحانات زمان کافی برای حل تمرین و مسئله وجود ندارد. درسی که به تدریج و در طول زمان خوانده شود بهتر جا می افتد و دیرتر هم فراموش خواهد شد. اگر شما کل درس ریاضی را در طول یک هفته بخوانید، چون به اندازه کافی تمرین و مسئله حل نکرده ایدو درس را فقط حفظ کرده اید، خیلی سریع هم فراموش خواهد شد. بنابراین روی درس خواندن خودتان و اینکه زمان کافی برای یادگیری ریاضی بگذارید حساب کنید. 

برای آموزش بهتر درس ریاضی و گرفتن نمره خوبی در این درس می توانید از کلاسهای خصوصی ریاضی هم استفاده کنید. اگر خودتان درس ریاضی را می خوانید و در طول ترم در کلاسهای مدرسه و دانشگاه شرکت می کنید، در ایام امتحانات برای رفع اشکال می توانید از کلاسهای خصوصی استفاده کنید. اگر اشکالات زیادی دارید در طول ترم هم در کلاسهای خصوصی ریاضی شرکت کنید. برای مشاهده لیست مدرسین خصوصی ریاضی بر روی عبارت معلم خصوصی ریاضی کلیک کنید.

برای موفقیت در امتحان ریاضی و موفقیت در تحصیل در حالت کلی باید انگیزه و علاقه شدیدی در خودتان ایجاد کنید. به این فکر کنید که اگر در درس ریاضی نمره خوبی بگیرید و این درس را خوب یاد بگیرید چه نتایج مثبت دیگری برای شما خواهد داشت. مثلا باعث می شود معدل شما افزایش یابد. یا اینکه در رتبه کنکور شما هم در نهایت موثر است و در آینده تحصیلی و آینده شغلی شما هم تاثیر گذار است. باید هدف مشخصی برای خودتان در نظر بگیرد. مثلا این ترم نمره ریاضی من بالای 18 است. همین هدف خودتان را بر روی کاغذ بنویسید و به دیوار بزنید تا همیشه جلوی چشم شما باشد.
تا جایی که می توانید و وقت دارید، تمرین و مسئله حل کنید. تمرین مادر یادگیری است. هر چه تمرینات بیشتری برای درس ریاضی حل کنید تسلط شما افزایش می یابد. البته حین تمرین حل کردن باید به نحوه حل تمرین فکر کنید و خودتان راه حل ارائه دهید. حتی اگر راه حل شما اشتباه هم باشد اشکالی ندارد ولی حتما قبل از اینکه حل درست سوال را نگاه کنید، خودتان به حل مسئله فکر کرده و راه حلی ارائه دهید.
شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی هم می تواند مفید و موثر باشد. در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی می توانید سوال بپرسید و مطالب را به خوبی یاد بگیرید. البته حتما باید خودتان هم درس را بخوانید و تمرین حل کنید. بعد از کلاسهای تدریس ریاضی و جلسات تدریس خصوصی ریاضی درس را مرور کنید و تمرینهای حل شده را یکبار دیگر خودتان حل کنید. تمرینها را برای خودتان توضیح دهید و تشریح نمائید.
وقتی مطلبی را یادداشت می کنید، باید به مطلب مورد نظر توجه کنید تا بتوانید بنویسید. همین عامل باعث افزایش تمرکز شما می گردد. یادداشت برداری در کلاس ریاضی و سایر دروس مفید و موثر است. سعی کنید جزوه خودتان را داشته باشید و از جزوات دیگران استفاده نکنید. اولا ممکن است سایر دانش آموزان یا دانشجویان در یادداشت کردن مطالب اشتباه کنند و مطلبی را به درستی ثبت ننمایند. جزوه ای که سایر همکلاسی های شما یادداشت می کنند به صورت صد در صد قابل اعتماد نیست.
برای موفقیت در ریاضی و امتحان ریاضی، کسب نمره 20 در امتحان ریاضی و ... می توانید از جزوات و سوالات امتحانی ای که به صورت رایگان در همین سایت ارائه شده است استفاده نمائید. برای دانلود رایگان جزوات آموزشی، نمونه سوالات امتحانی، کتاب، تست و سوال کنکور و ... ریاضی بر روی عبارت دانلود جزوه و سوال ریاضی کلیک نمائید.
برنامه ریزی خودتان برای خواندن ریاضی و سایر دروس را شخصی سازی کنید. برنامه شما باید مختص خودتان باشد. می توانید از برنامه ریزی دیگران ایده بگیرید و از مشاورین مشورت بگیرید. ولی در نهایت برنامه درسی شما باید با توجه به عادتهای خودتان شخصی سازی شود. مطالب و درسهای سخت را در زمانهایی قرار دهید که برای مطالعه سر حال تر هستید. 
به عنوان جمع بندی می توان گفت برای گرفتن نمره بهتر در امتحان ریاضی و قبولی در امتحان ریاضی با نمره خوب در مرحله اول باید با برنامه ریزی، نظم و هدفمند پیش بروید. نمره ای که می خواهید بگیرید را تعیین کنید. از اوایل ترم شروع به درس خواندن کنید و در کلاسهای ریاضی حضور منظم و فعال داشته باشید. در صورت لزوم از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی استفاده کنید. کتاب درسی را در اولویت اول قرار دهید. به اندازه کافی تمرین و مسئله حل کنید و از حل المسائل به توجه به توضیحاتی که ارائه شد درست استفاده نمائید.
مهمترین نکته: ریاضی درس شب امتحانی نیست. اگر می خواهید در ریاضی موفق باشید، ریاضی را خوب یاد بگیرید و در امتحان نمره 20 و در کنکور هم درصد بالایی برای ان کسب نمائید، باید ریاضی را به مرور و در طول زمان بخوانید. هر چه تعداد تمریناتی که برای درس ریاضی حل می کنید و تعداد تست هایی که می زنید بیشتر باشد بهتر ان را یاد می گیرید. عبارتهای کلیدی: 20 نکته کلیدی برای موفق شدن در امتحان ریاضی و کنکور ریاضیات، موفق شدن در امتحان ریاضی، گرفتن نمره 20 در امتحان ریاضی،
منبع: ایران مدرس

چگونه,امتحان,ریاضی,بخوانیم,بگیریم؟,...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : چهارشنبه 15 شهريور 1396 ساعت: 18:43