چگونه ریاضی را خوب یاد بگیریم و در امتحان با نمره خوب قبول شویم؟

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  اگر سوال چگونه ریاضی را خوب یاد بگیریم و در امتحان با نمره خوب قبول شویم؟ برای شما هم مطرح است. هر کاری را که در زندگی بخواهید با موفقیت انجام دهید به برنامه ریزی احتیاج دارید. برای یادگیری و آموزش ریاضی نیز داشتن یک برنامه خوب و منسجم لازم است. برای مرور درس ریاضی، شرکت در کلاسها و حل مثال و تمرین زمان مشخصی را در نظر بگیرید.
  درس ریاضی در اصل یک درس حفظ کردنی نیست. ریاضی را باید یاد گرفت و فهمید. ولی به هر حال مانند سایر دروس، مرور مطالب آموخته شده برای ریاضی هم مهم است. نکات مهم تمرینات و مسائلی را که حل می کنید در یک دفترچه یادداشت کرده و در ایام امتحانات مرور کنید.
  برنامه ریزی درست برای مطالعه ریاضی: مواردی را که باید مطالعه یا مرور شود به صورت زمانبندی شده در برنامه خود ذکر کنید و هر موردی که انجام شد، آن را تیک بزنید. برنامه شمااگر صد در صد هم انجام نشود باز هم مفید بوده و تاثیر خود را خواهد گذاشت.
  برای دانلود جزوات و نمونه سوالات ریاضی بر روی عبارت دانلود جزوه و نمونه سوال امتحانی کلیک نموده و در بخش جستجوی صفحه ای که باز می شود، عبارت مورد نظر را وارد کنید (مثلا: سوال ریاضی 1).
  حضور مرتب در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و دانشگاه: در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و دانشگاه حضور مرتب داشته باشید. اگر غیبت کنید، مطلبی که ارائه شده است را خودتان به خوبی نمی توانید یاد بگیرید. ضمنا در زمانهای بعد باید وقت بیشتری بذارید تا همان مطلب کلاس را خودتان یاد بگیرید.
  در کلاسهای تدریس ریاضی تمرکز داشته باشید.
  کتاب درسی ریاضی منبع اصلی مطالعه شما باشد.
  در کلاس ریاضی حضور فعال داشته باشید و سوال بپرسید.
  در کلاسهای تدریس ریاضی جزوه یادداشت کنید.
  برای حل تمرین در کلاس ریاضی داوطلب شوید.

  تمرین حل کنید، تمرین حل کنید و تمرین حل کنید. تمرین مادر یادگیری و تسلط است.
  برای رسیدن به نبوغ در ریاضی تا جایی که می توانید تمرین و مسئله حل کنید.

   اگر دانشجو هستید و در درس ریاضی اشکال دارید ، در مرحله اول سعی کنید اشکالات خودتان را تشخیص دهید. اینکه در چه مباحثی از درس ریاضی اشکال دارید و مربوط به کدام پایه درسی است. در ادامه با مطالعه و مرور منظم تلاش کنید این اشکالها را برطرف نمائید. در کلاسهای دانشگاهی به نسبت دبیرستان مطالب سطح بالاتری گفته خواهد شد و اگر اشکالات پایه ای درس ریاضی خودتان را حل نکنید، در ادامه مشکل خواهید داشت. می توانید برای رفع اشکال و تقویت پایه ریاضی خودتان از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی هم استفاده کنید. برای مشاهده لیست مدرسین ریاضی بر روی عبارت مدرس خصوصی ریاضی کلیک کنید. حل دوباره مثالهای حل شده کتاب: مثالهای حل شده کتاب هم منبع خوبی برای یادگیری و آموزش بیشتر درس ریاضی است. اول تلاش کنید که خودتان مسئله را حل کنید. در نهایت حل خودتان را با حل کتاب مقایسه کنید.  مزیت دیگری که کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی دارد این است که وقت دانشجو و دانش آموز در مسیر رسیدن به کلاس تلف نمی شود. خصوصا در ایام امتحانات این نکته بسیار مهم است. در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی تمرینات بیشتری می توان حل کرد و به صورت عمقی تر و پایه ای تری می توان درس ریاضی را یاد گرفت.
  اگر می خواهید ریاضی را بهتر و بهتر یاد بگیرید و در آموزش ان موفق باشید و در امتحانات و کنکور ریاضی موفق باشید، تا جایی که می توانید تمرین  مسئله حل کنید. تمرین مادر یادگیری است. هر چه تعداد تمریناتی که حل می کنید بیشتر و بیشتر باشد، تسلط شما بر درس ریاضی هم بیشتر و بیشتر خواهد شد. ابتدا از سوالات و تمرینات حل شده شروع کنید و به تدریج به سمت حل کردن مسائل سطح بالاتر و سخت تر حرکت کنید. اگر می خواهید ریاضی را خوب بفهمید باید ریاضی را به صورت عمقی بخوانید. از کنار کوچکترین نکات هم به آسانی رد نشوید. شاید در هر نکته کوچک مطلب مهمی نهفته باشد و باعث شود فهم بسیار بهتری از مطالب داشته باشید. کتاب درسی را در اولویت قرار دهید و تمرین و مسئله حل کنید. مسائل ریاضی را برای خودتان تشریح کنید. دلیل راه حلها را بدایند و فقط فرمول حفظ نکنید. به گونه ای سوالها و مسائل را حل کنید و یاد بگیرید که اگر یکی از دوستانتان از شما خواست مطالب را برای او توضیح دهید به راحتی توضیحات را ارائه دهید و ایشان را هم متوجه مطلب سازید. اگر می خواهید بفهمید که آیا مطلبی را خوب متوجه شوید، ببینید که آیا به راحتی می توانید آن را برای دیگران تشریح کنید یا نه. ریاضی را عمقی بخوانید.
  تلاش کنید با تمرکز کامل در کلاسهای ریاضی حضور داشته باشید. به سوالات همکلاسی هایتان گوش دهید و جوابی که مدرس ریاضی ارائه می دهد را بشنوید. ممکن است این سوالات بعدا برای شما هم پیش بیاید.
   هر سوالی که برای خودتان پیش امد از مدرس ریاضی خودتان بپرسید. اگر زمان مناسبی برای پرسیدن سوال نبود، یادداشت کنید تا بعدا بپرسید. هیچ سوالی را بدون پاسخ نگذارید.
   قبل از شرکت در کلاس ریاضی خودتان نیم نگاهی به مطالبی که قرار است تدریس شود بیندازید. اگر به صورت کامل درس را نمی فهمید ایرادی ندارد همین که ذهنیتی داشته باشید خوب است.

  حل تمرینات بیشتر، بیشتر قوی شدن در ریاضی: حل تمرین و مسئله برای قوی شدن در درس ریاضی مهم و حیاتی است. در یک کلام می توان گفت که مهمترین کاری که برای قوی شدن در درس ریاضی باید انجام دهید حل تمرین و مسئله است. افرادی که ریاضی را بهتر از شما بلد هستند و نمرات بهتری می گیرند، تمرینات بیشتری حل کرده اند. از مثالها و تمرینات کتاب درسی شروع کنید و در ادامه سراغ تمرینات سطح بالاتر بروید.
  در طول ترم درس ریاضی را بخوانید: یکی از مهمترین نکاتی که برای موفقیت در درس ریاضی و یادگیری بهتر آن مد نظر داشته باشید این است که ریاضی را در طول ترم بخوانید و مطالعه آن را فقط به ایام امتحانات موکول ننمائید. با مطالعه ریاضی در طول ترم فرصت کافی برای یادگیری بهتر، حل تمرین و مسئله، حل تمرینات بیشتر، رفع اشکال و ... خواهید داشت. برای آموزش ریاضی و قوی شدن در درس ریاضی در طول ترم برای آن وقت بذارید و درس بخوانید و تمرین و مسئله حل کنید.
  فصل تابستان یک فرصت بسیار خوب برای آموزش و یادگیری درس ریاضی است و دانشجویان و دانش آموزانی که به پیشرفت تحصیلی و موفقیت در تحصیل خودشان علاقه مند هستند، با شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی می توانند به صورت عمقی و مفهومی ریاضیات را آموزش ببینند و در امتحان و کنکور ریاضی و .... موفق باشند.
  شما باید در طول ترم در کلاسها حاضر باشید و حضور فعالی داشته باشید. همانطور که گفته شده وقت شما مهمتر از آن است که فقط برای حضور غیاب در کلاس باشید. در کلاس ریاضی سوال بپرسید. جزوه یادداشت کنید (این مورد خیلی مهم است. وقتی جزوه یادداشت می کنید حواستان جمع تر است). به سوالات دیگران گوش دهید و یاد بگیرید. بعد از کلاسهای تدریس ریاضی همان روز درس را مرور کنید. 10 دقیقه تا یک ربع کافی است. اگر اشکالی دارید جلسه بعد از مدرس ریاضی و یا مدرس خصوصی ریاضی خودتان بپرسید. کتاب درسی ریاضی را برای مطالعه در اولویت قرار دهید و تمرین و مسئله حل کنید. شاید شنیده باشید که تمرین مادر یادگیری است. برای آموزش و یادگیری بهتر ریاضی هر چه بیشتر تمرین حل کنید و اشکالات خودتان را در کلاس ریاضی و یا جلسات خصوصی ریاضی رفع نمائید.

  با توجه به مطالب ارائه شده، برای یادگیری . آموزش بهتر درس ریاضی بهتر است در کلاسهای ریاضی به صورت کامل حاضر شوید و غیبت نکنید. حضور شما در کلاسهای ریاضی هم باید مفید و موثر باشد. اگر در کلاس باشید و چیزی یاد نگیرید فقط وقت خودتان را تلف کرده اید. پس در کلاسها گوش دهید و یاد بگیرید. یاد در کلاس ریاضی حاضر نشوید و یا جزوه بنویسید و حضور فعال داشته باشید. مهمترین نکات تدریس ریاضی را بنویسید. طوری جزوه بنویسید که به صورت همزمان به مدرس هم گوش دهید. بعضی از دانش آموزان و دانشجویان سعی می کنند ریز به ریز درس را بنویسند. به این ترتیب ممکن است بسیاری از مطالب را از دست بدهید. باید روی تند نویسی خودتان کار کنید. در ضمن، فقط مهمترین نکات را بنویسید. مثالهایی که در کلاس حل می شود را بنویسید و در منزل مرور کنید. مطمئنا به اهمیت تمرین حل کردن در یادگیری ریاضی واقف هستید. هر چه بیشتر تمرین و مسئله حل کنید بیشتر مسلط خواهید شد و نمره بهتری در امتحان خواهید گرفت. البته تمرینات را عمقی و مفهومی بفهمید. حل کردن تمرینات به صورت سطحی فایده زیادی ندارد. به این ترتیب تمرین ریاضی حل کنید: در کلاس به تمریناتی که توسط مدرس ریاضی شما حل می شود خوب گوش دهید. روش های حل را یاد بگیرید. در منزل تمرینات حل شده را مرور کنید و سعی کنید یک بار دیگر خودتان حل نمائید. سپس سراغ تمریناتی بروید که قبلا ندیده اید. صورت سوال را در کاغذی بنویسید و 15 دقیقه به آن فکر کنید. اگر زودتر توانستید تمرین ریاضی را حل کنید چه بهتر. اگر نشد 15 دقیقه روی آن فکر کنید و بنویسید. این مهم است راه حلی بنویسید. بعد از یک ربع فکر کردن و ارائه راه حل، راه حل صحیح را ببینید و اگر راه حل شما درست نبود آن را اصلاح نمائید. فکر کردن را تمرین کنید. با فکر کردن و ارائه راه حل برای تمرینات ریاضی ذهن شما قوی تر و قوی تر خواهد شد.

  نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : چهارشنبه 29 شهريور 1396 ساعت: 0:06
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها