چگونه تمرین ریاضی حل کنیم؟

ساخت وبلاگ
چکیده : در این بخش در زمینه نحوه حل تمرینات و مسائل درس ریاضی توضیحاتی ارائه شده است. اگر می خواهید برای درس... با عنوان : چگونه تمرین ریاضی حل کنیم؟ بخوانید :

در این بخش در زمینه نحوه حل تمرینات و مسائل درس ریاضی توضیحاتی ارائه شده است. اگر می خواهید برای درس ریاضی خوب تمرین و مسئله حل کنید، ادامه این مطلب را بخوانید. برای موفقیت در حل تمرینات و مسائل ریاضی در مرحله اول باید در کلاس تدریس ریاضی حضور کامل داشته باشید. برای آنکه بتوانید از پس حل تمرینات و مسائل مختلف برآئید باید در مرحله اول متن درس را خوب بلد باشید و درس ریاضی را به صورت مفهومی یاد گرفته باشید. هر چه بهتر درسی که در کلاس تدریس می شود را یاد گرفته باشید حین حل تمرینات و مسائل کار شما راحت تر خواهد بود. پس در کلاس ریاضی با دقت گوش دهید و درس را خوب یاد بگیرید. اگر در حل تمرینات موفق نیستید درس را خوب یاد نگرفته اید. در کلاس ریاضی به روند حل تمرینات توسط مدرس و استاد ریاضی خودتان توجه کنید. ببینید چرا فلان فرمول و رابطه را استفاده کرد؟ چگونه به ذهنش رسید که از این روش استفاده کند؟ راه حل دیگری هم برای حل سوال وجود دارد؟ اگر خودتان هم می خواستید همین سوال را حل کنید از همین راه حل استفاده می کردید؟ و .... این سوالات را از خودتان بپرسید و اگر اشکال داشتید و متوجه نشدید چرا فلان فرمول برای حل این تمرین استفاده می شود بپرسید. خلاصه اینکه قبل از اینکه خودتان بخواهید تمرین حل کنید باید به روند حل تمرینات توسط استاد و معلم ریاضی خودتان توجه کنید. در کلاس جزوه بنویسید. وقتی راه حل را یادداشت می کنید به صورت ناخودآگاه مطالب بیشتری را هم متوجه می شوید.

علاوه بر دقت به درس ارائه شده در کلاس درس و دقت به روند حل تمرینات توسط معلم و مدرس ریاضی خودتان، کارهای دیگری هم باید انجام دهید تا بتوانید در حل تمرینات ریاضی خوب عمل کنید. در منزل، بعد از کلاسهای ریاضی، روند حل تمرینات را دوباره مرور کنید و اگر اشکالی داشتید یادداشت کنید تا بعدا بپرسید. در طول ترم تمرین حل کنید. هر چه بیشتر تمرین حل کنید تسلط شما بیشتر و بیشتر خواهد شد. بعد از مرور تمرینات حل شده در کلاس سراغ تمرینات جدید بروید. به هر تمرین 10 دقیقه یا یک ربع فکر کنید و روی کاغذ راه حلی برای آن بنویسید. سعی کنید از روشهایی که مدرس شما برای تمرینات مشابه استفاده می کرد استفاده نمائید. یا از فرمولهای جدیدی که یاد گرفته اید. تا وقتی خودتان برای هر تمرین جدید راه حلی ننوشته اید راه حل را نگاه نکنید. سعی کنید ذهن خودتان عادت دهید فکر کند و راه حل ارائه دهد. به این ترتیب هر سوالی جدیدی در امتحان به شما داده شود می توانید راه حل مناسبی برای ان ارائه دهید. برای تسلط بر درس ریاضی و گرفتن نمره خوب در امتحان در طول ترم برای آن وقت بگذارید و تا جایی که وقت دارید تمرین حل کنید. برای مطالعه بیشتر در زمینه اهمیت حل تمرین و مسئله در یادگیری ریاضی و نحوه حل تمرین و مسئله ریاضی مقالات زیر را مطالعه کنید. اگر در زمینه حل تمرینات و مسائل ریاضی اشکال دارید می توانید از مدرسین خصوصی ریاضی کمک بگیرید.  اگر تمرینات و سوالاتی که در کلاس ریاضی در مدرسه یا دانشگاه برای شما حل شده است به صورت کلی نامفهوم بوده و نه در کلاس و نه بعد از کلاس راه حل را متوجه نشدید، در این حالت احتمالا اشکالات شما خیلی پایه ای است. راهکار خوبی که وجود دارد این است که از کلاسهای خصوصی ریاضی استفاده کنید. برای مشاهده مدرسین خصوصی ریاضی بر روی عبارت تدریس خصوصی ریاضی کلیک کنید.
در نهایت اگر می خواهید در ریاضی در حد نوابغ ظاهر شوید و کاملا در این زمینه قوی شده و ریاضی را به صورت مفهومی و پایه ای یاد بگیرید، تا جایی که می توانید تمرین و مسئله حل نمائید. افرادی که ریاضی را خیلی خوب بلد هستند خیلی تمرین حل کرده اند. تمرینات سطح بالاتری برای ریاضی حل کنید و در درس ریاضی قوی تر و قوی تر شوید. حل تمرین و مسئله بهترین روش برای قوی شدن در درس ریاضی است.

در این بخش در رابطه با نحوه حل تمرین ریاضی و چگونگی حل مسائل و مثالهای ریاضی توضیحاتی ارائه شده است.
....

در این بخش میزان تاثیر حل تمرین و مسئله در یادگیری بهتر ریاضی مورد بررسی قرار می گیرد. همانطور که در مقالات قبل هم گفته شد، یکی از مهمترین کارها برای یادگیری درس ریاضی حل تمرین و مسئله است
....

به جرات می توان گفت که حل تمرین و مسئله اگر مهمترین عامل در یادگیری ریاضی نباشد، یکی از موثرترین عوامل است.
....

همانطور که در نکات قبل یادگیری ریاضی گفته شد، ابتدا باید تمرینات حل شده توسط ".معلم ریاضی." خود را حل نمائید. در مرحله بعد برای جا افتادن بهتر مطالب و تسلط بیشتر بر درس لازم است تا خودتان در منزل تمرینات بیشتری برای درس ریاضی حل کنید. ....

6 عامل مهم و موثر در یادگیری ریاضی به صورت زیر است: ....

یادگیری ریاضی به دو روش است ....چگونه,تمرین,ریاضی,کنیم؟,...
نویسنده : بازدید : 13 تاريخ : چهارشنبه 29 شهريور 1396 ساعت: 0:06