روش خواندن ریاضی برای امتحان چگونه است؟

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  روش خواندن ریاضی برای امتحان چگونه است؟ اگر می خواهید برای امتحان ریاضی درس بخوانید و زمان زیادی تا امتحان باقی نمانده است سعی کنید با برنامه ریزی و نظم از وقت خودتان بیشترین استفاده را داشته باشید. اگر در کلاس ریاضی در طول ترم جزوه یادداشت کرده اید این جزوه بهترین منبع برای مطالعه است. خصوصا در ایام نزدیک به امتحانات که وقت شما کم است و درسهای دیگری هم باید خوانده شود در این ایام جزوه حالت خلاصه تری دارد و به نسبت کتاب مطالعه آن راحت تر می باشد. اگر خودتان جزوه ننوشته اید از یکی از همکلاسی هایتان که مطمئن تر است و نمرات خوبی می گیرد جزوه را کپی کنید. کارهای جنبی را کنار بگذارید و جزوه را با دقت بخوانید. اگر خودتان از پس خواندن آن بر می آئید که چه بهتر در غیر اینصورت حتما از یک معلم خصوصی ریاضی کمک بگیرید. در کلاسهای خصوصی ریاضی درس خیلی سریعتر پیش خواهد رفت و چون در ایام امتحانات زمان کمی دراید این بسیار مهم است. سعی کنید با یک مدرس خوب کلاسها را هماهنگ کنید تا وقت شما تلف نشود. برای مشاهده لیست مدرسین تدریس خصوصی ریاضی در سایت ایران مدرس بر روی عبارت معلم خصوصی ریاضی کلیک نمائید. اگر خودتان در درس ریاضی خیلی قوی نیستید و روش درست خواندن ریاضی را بلد نمی باشید از معلم و استاد خصوصی در این زمینه می توانید مشورت بگیرید. البته در کنار شرکت در کلاسهای خصوصی ریاضی خودتان هم باید درس بخوانید. اگر در طول ترم درس خوانده باشید که کارتان خیل راحت تر است. اما اگر کم خوانده اید باید سعی کنید به خودتان نظم بدهید و از وقت خودتان بیشترین و بهترین استفاده را داشته باشید. در کلاسهای خصوصی هم از جزوه کلاسی استفاده کنید چرا که به نسبت کتاب ریاضی خلاصه تر است و در ضمن مهمترین مطالبی که مد نظر معلم یا استاد اصلی ریاضی شما است را هم دارد. - مطالعه کنید: روش های یادگیری ریاضی

  فرمول های ریاضی را قبل از امتحان مرور کنید و با شروع امتحان آن ها را در حاشیه برگه بنویسید که هر وقت به آنها نیاز داشتید به راحتی در دسترس باشد. زیرا اگر در همان لحظه که مساله را می خواهید حل کنید فرمول را بازیابی کنید، احتمال اینکه اشتباهی پیش آید، وجود دارد.
  اگر در کلاسهای خصوصی ریاضی شرکت کردید مطالعه و حل تمرین خودتان را قطع نکنید. هیچ چیزی جای تلاش خود شما را نمی گیرد. ریاضی درس شب امتحانی نیست. این درس را باید در طول ترم خواند. هر چه می توانید تمرین حل کنید. با حل تمرین و مسئله ذهن شما مانند یک عضله قوی و قوی تر می شود.
  اگر می خواهید امتحان ریاضی را خوب بدهید سعی کنید در طول ترم ریاضی را بخوانید. اگر می خواهید در امتحان ریاضی نمره خوبی بگیرید و معدلتان بهتر و بهتر شود باید به صورت پیوسته و در طول ترم درس بخوانید. برای موفقیت در امتحان ریاضی و یا هر درس دیگری باید برنامه ریزی خوبی داشته باشید. ریاضی را باید در کنار سایر دروس بخوانید. یعنی یک برنامه ریزی خوب برای خودتان در نظر بگیرید و در آن هم به درس ریاضی بها بدهید و هم برای سایر دروس وقت بذارید. شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی هم می تواند مفید و موثر باشد. در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی می توانید سوال بپرسید و مطالب را به خوبی یاد بگیرید. البته حتما باید خودتان هم درس را بخوانید و تمرین حل کنید. بعد از کلاسهای تدریس ریاضی و جلسات تدریس خصوصی ریاضی درس را مرور کنید و تمرینهای حل شده را یکبار دیگر خودتان حل کنید. تمرینها را برای خودتان توضیح دهید و تشریح نمائید.
  یکی از نکات مهم در یادگیری درس ریاضی این است که در کلاس درس حواستان جمع باشد. وقتی که معلم ریاضی و یا دبیر ریاضی شما در حال توضیح دادن درس است سعی کنید که حتما با دقت گوش دهید. نکته بردارید. سوال بپرسید و حضور فعالی در کلاس داشته باشید. هر مطلبی را که متوجه نشدید بپرسید.
  مهمترین مباحث را مطالعه نمائید: اگر شب امتحان ریاضی فرا رسیده است و یا فرصت زیادی ندارید و می دانید که نمی توانید تمامی مباحث را مطالعه کنید، مهمترین مباحث را انتخاب نموده و بر روی آنها متمرکز شوید. برای انتخاب مهمترین مباحث با مدرس خصوصی ریاضی خودتان مشورت کنید. در کل بهتر است اگر در جزوه شما مثلا 10 مبحث مطرح شده است، 7 مبحث را خوب بلد باشید تا اینکه هر 10 مبحث را خوانده باشید ولی هیچ کدام را خوب بلد نباشید. اگر فرصت کافی دارید تمامی مباحث را مطالعه نمائید و تمرین و مسئله هم حل کنید، اگر وقت کم است مهمترین مباحث را با توجه به جزوه ریاضی کلاسی انتخاب نموده و روی آن مباحث متمرکز شوید.
  برای یادگیری تمرینات و راه حل آنها زمان کافی در نظر بگیرید. برای حل هر تمرین یک کاغذ جلو دست خودتان بگذارید و 10 دقیقه تا یک ربع به آن فکر کنید و راه حلی برایش بنویسید. اگر از راه حل خودتان هم مطمئن نبودید ایراد ندارد ولی حداقل راه حلی بنویسید. همین که تلاش می کنید حل سوال را بنویسید ارزشمند است. حین فکر کردن به سوالات و تمرینات و تلاش برای حل آنها ذهن شما رشد می کند و قوی و قوی تر می شود. توجه کنید که افرادی که در درس ریاضی قوی هستند و در این ردس نمره های خوبی می گیرند فقط و فقط وقت بیشتری از شما به یادگیری آن اختصاص داده اند و تمرینات بیشتر حل کرده اند. از حل المسائل درست استفاده کنید و قبل از آنکه به اندازه کافی به حل تمرینات فکر نکرده اید و راه حلی ارائه ننموده اید سراغ راه حل درست سوال نروید. - مطالعه کنید: راه عجیب یادگیری ریاضی
  نحوه برخورد صحیح با تمرینات و مسائل جدید به این ترتیب است: تمرین جدید که قبلا ندیده اید را بر روی صفحه کاغذ سفیدی بنویسید. یک ربع به خودتان وقت بدهید و هر راه حلی که به نظرتان می رسد را بنویسید. در طول آن یک ربع به هیچ عنوان به حل المسائل و یا کتاب حل تمرین نگاه نکنید. روی سوال فکر کنید و سعی کنید راه حلی بنویسید. همین فکر کردن شما به سوال و همین که روی سوال تمرکز می کنید و سعی می کنید راه حلی ارائه نمائید در یادگیری بهتر و پیشرفت شما بسیار موثر خواهد بود و باعث می شود ذهن ریاضی شما قوی تر شود. روی تمرین فکر کنید و هر ره حلی که به نظرتان می رسد را بنویسید. بعد از تمام شدن یک ربع راه حل خودتان را با راه حل ارائه شده در حل المسائل مقایسه کنید و آن را اصلاح نمائید. به این ترتیب تمرین حل کردن باعث می شود فکر کردن روی تمرینات و ارائه راه حل را یاد بگیرید که بسیار مهم است.
  در کلاس ریاضی و در کلاسهای تدریس خصوصی به روند حل مسائل و مثالها توسط معلم ریاضی خودتان خوب دقت کنید و اگر سوالی دارید بپرسید. در ادامه در منزل قبل از اینکه سراغ تمرینات و مسائل جدید بروید سعی کنید همین مثالهای حل شده را یک بار دیگر حل کنید و راه حل خودتان را بررسی نمائید. سپس سراغ تمرینات جدید بروید. اگر جواب را بلد نبودید خیلی سریع سراغ حل المسائل نروید. سعی کنید ابتدا در حد 10 دقیقه یا یک ربع روی راه حل سوال فکر کنید و روی کاغذ هر راه حلی که به نظرتان می رسد را بنویسید. در این مرحله درست یا غلط بودن جواب مهم نیست فقط راه حلی که به نظرتان می رسد را بنویسید. در ادامه راه حل خودتان را با حل درست مقایسه کنید و اشکالات خودتان را برطرف نمائید.
  - اگر در بخش هایی از درس ریاضی اشکالات زیادی دارید و یا پایه شما در این درس خیلی قوی نیست و یا به صورت ناخواسته غیبت های زیادی در کلاسهای اصلی خودتان داشته اید، برای یادگیری بهتر درس و جبران غیبت ها از کلاسهای خصوصی ریاضی استفاده کنید. شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی مزایای زیادی دارد.

  روش خواندن ریاضی برای امتحان چگونه است؟- این مقاله عالی را مطالعه کنید: چگونه ریاضی بخوانیم؟ - ایران مدرس

  - برای خودتان برنامه ریزی خوبی داشته باشید. برنامه ریزی شما باید متناسب با عادتهای شما و اینکه در چه زمانهایی برای درس خواندن بازدهی بهتری دارید باشد. هر برنامه ای از بی برنامگی بهتر است. اگر برنامه شما به صورت کامل اجرا نشد نا امید نشوید و آن را کنار نگذارید. برنامه خودتان را اصلاح کنید و ادامه دهید.
  - رمز موفقیت در هر کاری و از جمله رمز موفقیت در امتحان ریاضی این است که هدف واضحی داشته باشید، برای رسیدن به ان برنامه ریزی کنید و به صورت هوشمندانه و با پشتکار ادامه دهید. از افراد موفق در این زمینه نظر خواهی کنید و اگر روش های شما مناسب نبود آن را اصلاح نمائید.
  منبع: ایران مدرس (استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به ایران مدرس مجاز است)

  نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : چهارشنبه 13 دی 1396 ساعت: 7:43
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها